"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Başak burcunun diğer burçlarla ilişkileri

BAŞAK VE İKİZLER
Başak bu ilişkide çok yorulabilir, İkizler ise kolayca sıkılıp dışarı doğru harekete geçebilir. Yine de mental alışverişin, entelektüel faaliyetlerin ortak nokta olması, iki tarafı da bir müddet oyalayabilir. Ancak İkizler’in daldan dala atlaması, sebatkar davranamayışı, Başak’ın eleştirici yanının tüm açıklığıyla ortaya çıkmasına ve gerginliklerin doğmasına neden olacaktır. Bu durum, varolan duyguların da yok olarak, ilişkinin sona ermesine nedendir. Her ikisi de Merkür tarafından yönetilen Başak ve İkizler, düşünsel boyuttaki hızlarını duygusal alana taşımakta yetersiz kalabilirler. Fakat bu ikiliyi birbirine bağlayan en önemli etken de yine düşünce kapasiteleri ve mental seviyedeki üretkenlikleridir.
Cinsel yaşam her iki taraf için de en önemli hayati konu değildir. Başak, Toprak elementinden olması nedeniyle, İkizler’e göre biraz daha yoğun duygulara ve ihtiyaçlara sahiptir. Ancak ikisinin de rahatlıkla bu ihtiyacı gözardı edebilmesi, sıradan bir cinselliğin ortaya çıkmasına, ya da hiç olmayan bir cinsel yaşama işaret eder.
Yarın diğer burçlarla devam edeceğiz.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI