"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Başak burcunun diğer burçlarla ilişkileri

Koç ve BaşakKoç ve Başak hayat tarzları ve kişilikleri hiç birbirine uymayan bir çift olmasına karşın, orta noktayı bulabilirlerse, beraberce gelişebilirler.

Yaşamda farklı değer yargılarının ve hedeflerin olabileceğini kabul etmek ilişkinin devam edebilmesi için birincil gereksinimdir. Başak’ın mükemmeliyetçiliği, iyi şeyler seven Koç tarafından takdir edilse de Başak’ın eleştirilerini kişiliğini yaralayan bir unsur olarak algılayabilir. Başak üretken olmayı seven, boşuna enerji ve zaman harcamak istemeyen bir yapıya sahiptir. Koç ise, aklına eseni yapmayı, canının çektiğini yaşamayı tercih eder. Dolayısıyla ikilinin birbirine uyum sağlaması oldukça uzun bir zaman alabilir. Aslında bekaret ile özdeşleştirilen Başak kolay kolay bir birliktelik yaşamaya gönüllü değildir. Dolayısıyla, Koç ile olan ilişkisindeki pürüzler yüzünden, kısa zamanda bu ilişkiyi sonlandırmayı hedefleyebilir.

Cinsel yaşamda, Koç’un tüm insiyatifi ele alması, harekete geçirici olması gerekebilir. Aksi halde yüzyıl bile geçse, Başak herhangi bir girişimde bulunmadan, hâlâ günlük yaşamla ilgili sorumluluklarının peşinden gidiyor olabilir. Aslında Başak da bir Toprak burcu olması nedeniyle, bedensel hazları sever. Ama bunu kabul edebilmesi için, kendini iyi tanıması gereklidir. Bu farkındalığın gelişmesinde Koç, Başak için iyi bir rehber olabilir.

Başak ve boğa

Her ikisi de Toprak elementinden olan Boğa ve Başak, Zodyak’ta iyi anlaşan ve birbirini çok iyi tamamlayan çiftlerdendir. Üretkenlik, maddi birikimler oluşturmak, stabilizasyon ve ulaşılması mümkün hedeflerin ardından gitmek, ikisinin de temel özellikleridir. Uyum ve huzur ilişkinin başından itibaren kendiliğinden oluşur. Ancak Boğaların, Başak eşlerinin detaylara ve mükemmelliğe verdikleri öneme, Başakların da Boğa eşlerinin lüks tutkusuna saygı ve anlayış göstermeleri önemli bir gereksinimdir.

Ayakları yere kuvvetle basan bu çift, birlikteliklerini duygusal olduğu kadar maddi güvenceye de almak ihtiyacındadır. Dolayısıyla, ortak bir somut amaç edinerek, bu doğrultuda çalışmaları da daha fazla birbirlerine kenetlenmelerine neden olur. Endişeli bir yapısı olan Başak, Boğa’nın dingin ruh halinden etkilenerek huzura kavuşur. Değişken Başak ise, atalete yatkın Boğa’yı harekete geçirmekte ustadır. İkisi de bedeni sembolize eden Toprak elementinden oldukları için, ihtiraslı ve fiziksel olarak kolay etkilen bir yapıdadırlar. Yani bu çiftin cinsel hayatları oldukça aktif ve tatmin edicidir.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI