Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başak bayramı:82-79

Sarı lacivertliler, Gibbs (7/10) ve Gilbert’in (4/7) müthiş üçlüklerine engel olamayınca devreyi 41-34 yenik geçti. Ancak final bölümünde sahneye çıkan Rasim Başak, takımına hayat verdi.

Doğan HAKYEMEZ
SON GÜNCELLEME
AVRUPA Kupası’ndan elenen moralsiz Fenerbahçe, Darüşşafaka önünde zorlandı ancak rakibini Rasim’in son saniye üçlüğüyle 82-79 yendi. Son zamanlarda Fenerbahçe’ye şöyle bir eleştiri getirmiştim. Kenardan gelen oyuncuların katkı vermediğini, ribauntlarda rakiplerine göre ezik kaldıklarını ve savunmada da Aydın Örs’ün prensiplerine aykırı çok sayı yediklerini söylüyordum.

Dünkü maçta kenardan gelen oyunculardan 30 sayı bulan Fenerbahçe, ribauntlarda da 34-28 üstünlük sağlayınca, galibiyet zor da olsa geldi. Burada niye zorlandığını ortaya koyarsak, alan savunması sırasında isabetli üçlükler atan Gilbert ve Gibbs’e, top ters taraftayken gerekli mesafeyi alamamalarını gösterebiliriz. Çünkü 7/10 isabetle üçlük atan Gilbert ve 4/7 üçlük isabetiyle oynayan Gibbs ters taraftan gelen toplarda çok rahat üçlükler attı.

Şans her zaman gülmez

Maça gelince... Darüşşafaka oyun boyunca iyi mücadele etti ancak sinirlerine hakim olamadı. Devreye 7 sayı önde girmelerine karşın 3. periyotta Fenerbahçe’nin 27-16’lık üstünlüğünü önleyemedi. Maçın son bölümünde de Rasim’in 12 sayılık performansına çözüm bulamamaları, çok iyi mücadele verdikleri maçı kaybetmelerine neden oldu. Hakemler ne kadar aleyhlerine çalsalar dahi teknik faul almamaları gerekir. Aldıkları teknik fauller bu maçı Darüşşafaka’ya kaybettirdi diyebiliriz.

Fenerbahçe cephesinden baktığımızda ise, maçın son bölümlerinde gösterdikleri kazanma ve savunma arzularını maçın başından itibaren göstermeleri gerekiyor. Eğer böyle oynamaya devam ederlerse her maçı son dakika kazanamayabilirler. Çünkü maçı kendilerine kazandıran, Rasim’in son saniye üçlüğüydü. İbre birden bire tersine dönebilir.

HAKEMLER: Fatih Söylemezoğlu (*), Serkan Emlek (*), Özlem Yalman (**)

F.BAHÇE: Mrsic (***) 17, Stevenson (**) 4, Erdal (**) 6, Semih (***) 10, Kambala (**) 15, Rasim (***) 15, Violette (**) 4, Hakan (***) 11

DARÜŞŞAFAKA: Mehmet (**) 8, Gilbert (***) 30, Cevher (**) 8, Gibbs (***) 26, Umut (*) 4, Caner (*), Soner (*) 3, Watkins (*), Ceyhun (*), Oktay (*)

1.PERİYOT: 15-18, DEVRE: 34-41 (Darüşşafaka lehine), 3.PERİYOT: 61-57

Bunları da Beğenebilirsiniz