Gündem Haberleri

  Baş veririz baş eğmeyiz

  Selçuk ŞENYÜZ
  04.01.2015 - 01:45 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bu ülkede yurtdışında oturup da Türkiye’yi yönetmeye kalkanların ayak izini görmeyeceğiz. Baş veririz ama baş eğmeyiz” dedi.

  Demokrasi düşmanlarına demokrasi dersi verdiklerini ve milletten aldıkları emaneti son nefeslerine kadar koruyacaklarını söyleyen Davutoğlu, Mersin ve Osmaniye’deki il kongrelerinde, özetle şöyle konuştu:

  FARKLI KOALİSYONLAR VAR

  Birileri karanlık odaklardan aldıkları talimatla geçen sene bugünlerde MİT TIR’larına operasyon yaptı. Birileri bu milleti arkasından hançerlemeye çalışırken amaç, Türkiye’ye bir ara dönem yaşatmaktı. Bu demokrasi düşmanlarına karşı demokrasi dersi verdiğimize şahit olun. Pensilvanya’dan gelen talimatlarla nasıl çatı aday buldularsa, şimdi de farklı koalisyonlar içerisine giriyorlar. Bu milletin istihbaratına sızmaya çalışanlar bilsinler ki, biz emaneti milletten aldık, son nefesimize kadar da koruyacağız.

  ŞİŞLİ’DE MAFYADAN GÜÇ ALIYORLAR

  Biz dünya meseleleriyle uğraşırken CHP, bir aydır Şişli ile uğraşıyor. Cumhuriyet’in partisiyiz diyorlar ama Şişli’de Mustafa Sarıgül’den oğluna intikal eden bir saltanat kurmaya kalkmışlar. Millete hesap verecekler. Onlar güçlerini bugüne kadar milletten değil, darbecilerden, paralelcilerden, vesayetçilerden almıştır. Şimdi de Şişli’de mafyadan güç alıyorlar. Nasıl bir partiler ki kimseye güven vermiyorlar. Kılıçdaroğlu’na ‘Gelecek dönem iktidar olur musunuz’ diyorlar, ümidi yok. 8 ayda Şişli’yi bu hale getirenler, düşünün 4 yılda bu ülkeyi ne hale getirirler.

  BU MİLLET İHANETİ UNUTMAZ

  12 yıldır dimdik ayaktayız. Onlar ne yaparsa yapsınlar, isterlerse yeni bir çatı aday bulsunlar, karşılarında Toroslar kadar dik bir AK Parti bulacaklar. CHP, MHP, HDP beraber gelsin, AK Parti tek başına hepsine yeter. Bu millet sadakati de unutmaz, ihaneti de unutmaz. Ankara hiçbir güç karşısında taviz vermeyecektir. Kim ne oyun içerisine girerse girsin biz 2023 yolcusuyuz.

  İSTANBUL-HABUR HIZLI TREN

  Konya en kısa zamanda hızlı trenle Mersin’e bağlanacak. En geç 2016’da bu yol bağlanacak. Bu proje ile aslında İstanbul-Mersin birbirine bağlanacak. Yörük obalarında büyüdük biz. Buradan da o yörük obalarına el sallayarak, Osmaniye, Gaziantep, Urfa’dan Habur’a kadar gidecek.

  MAZLUMLARA KAPIMIZ KAPANMAZ

  Dünyanın hiç bir ülkesi, insanlık tarihinde komşusundan gelen 2 milyon misafiri kabul etmedi. Bayır Bucak Türkmenleri kapımıza geldiğinde kapılarımızı kapatabilir miyiz? Halep’ten hangi mezhepten olursa olsun kardeşlerimiz gelse kapımızı kapatabilir miyiz? Ama onlar bunu anlayamazlar. Kılıçdaroğlu ‘Bunlara kapıyı kapatın’ dedi. 6-7 Ekim olaylarına sebebiyet veren HDP, ‘Sadece Kobani’dekileri alın diğerlerini almayın’ dedi. Ahmet Yesevi’nin torunları kapısına gelen mazlumlara kapısını kapatmaz. Biz onları sahipsiz bırakabilir miyiz?

  CUMHURBAŞKANI’NIN SELAMI VAR

  Kimseyi dışlamadık. Sarıkamış’ta kimse birbirine şehit olurken Türk müsün, Kürt müsün diye sormadı. Osmanlı gibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları da başı dik duracak. Bölücülük yapanlara karşı bu millet tek bir ses ve yürekle ‘Durmak yok yola devam’ diyecek. Cumhurbaşkanımız da fiilen bu salonlarda olmasa bile gönlü buradadır. Size selamları var.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı