Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Baş tasarımcı Petrucci randevu krizi yarattı

Harvey Nichols, İtalya’nın sembol markası Brioni’nin kişiye özel dikim yapan baş terzisi ve baş tasarımcısı Angelo Petrucci’yi 30-31 Ekim tarihlerinde İstanbul’a getiriyor.

Harvey Nichols İstanbul’un sahibi Burç Cemiloğlu, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ünlü isimlerin, politikacı ve bürokratların ilk tercihi olan Brioni’nin bu çok özel "ısmarlama" hizmetine ilginin büyük olduğunu, randevu defterinin neredeyse tamamen dolduğunu söylüyor. İş, sanat, spor ve siyaset dünyasından pek çok ünlünün, Brioni randevusu alabilmek için Unitim Holding üst düzey yöneticilerini araya soktukları bile konuşuluyor.

Vefalı dostlar yağmuru umursamadı

Dekor ve kostüm sanatçısı Osman Şengezer, 1960’tan bu yana sanatla iç içe geçen yaşamını "Dekor ve Kostümlü Anılar" adlı dördüncü kitabına aktardı. Kitabın tanıtımı amacıyla Çiçek Bar’da düzenlenen kokteyl, şiddetli yağmura rağmen tiyatro dünyasının ünlü isimlerini bir araya getirdi. Nevra Serezli, Erol Keskin, Suna Keskin, Dilek Türker, Göksel Kortay ve Haldun Dormen gibi usta tiyatrocuların katıldığı gecenin neşe kaynağı ise Mustafa Alabora oldu. Alabora’nın içki içen cüce taklidi, herkesi kahkahaya boğdu.

Bu grubun ayrılması zor

Teşvikiye’deki Oksijen adlı mağazanın sahibi Özlem Özbay, İkitelli’deki Atölye Restaurant’ın sahibi Sermet Severöz, Behçet Necati Evliyagil’in torunu Sarp Evliyagil, Gül Dürüst ve Burcu Abacı’nın dostlukları yıllar öncesine dayanıyor. Haftanın en azından bir günü mutlaka bir araya gelen bu gruba önceki gün rastladım. Her zamanki gibi şık bir restoranda buluşup hasret gideren sıkı dostlar, geçen yılların bu arkadaşlığa çok yaradığını, her geçen gün birbirlerine daha çok bağlandıklarını söylediler.

Çocuklar için çalışıyorlar

Uğur Antik, Koleksiyon’un katkılarıyla Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Hastanesi yararına özel bir müzayede düzenledi. Pazar günü Koleksiyon firmasının Tarabya’daki yerinde yapılan müzayedeye ilgi büyük oldu. Osmanlı hanedanlığına ait elmas mücevherler, Naciye Sultan’a ait elmas ay broş ve ünlü ressamlarımızdan Eren Eyüboğlu’nun "Şerbetçi Tablosu"nun da açık artırmaya çıkarıldığı organizasyona, Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı Başkanı Prof. Dr. Gündüz Gedikoğlu, eşi Sevgi Gedikoğlu ve kızları Aslı Başar ile Erdinç-Hande Acar, Şule-Özalp Argüder, Nuray-Okan Fenercioğlu gibi tanınmış simalar katıldı.

10’uncu sergisini evinde açtı

Prof. Dr. Engin M. Gözükara, 10. kişisel resim sergisini evinde açtı. Gözükara resimlerinde hep aydınlık, parlak, berrak ve cıvıl cıvıl renkler kullanıyor. Kimi resimleri Rönesans etkileri taşıyan Prof. Dr. Engin M. Gözükara’nın tabloları, ekspresyonistler ve çağdaş akımlardan da izler taşıyor.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI