ADANA HABERLERİ

Baş’tan Sağduyu Çağrısı

IHA
10.09.2015 - 15:44Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ADANA

IHA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş “Olayları soğukkanlı olarak değerlendirelim, aklıselimden ve sağduyudan ayrılmayalım” çağrısı yaptı.
Baş, yaptığı açıklamada, her gün asker ve polisin şehit edildiği artarak devam eden terör olaylarına tepki olarak ortaya çıkan toplumsal olaylara dikkat çekerek, “İslam ülkelerini parçalamak için son Haçlı Seferini düzenleyen sömürge çetesi güçlerin maşası olan malum terör örgütü, ülkemizi ve milletimizi hedef seçmiştir. Bu terör örgütünü yönetenler asla Müslüman değildir. Ermeni terör örgütü Asala’nın yerine kurulan PKK’nın amacı, Kürt kökenli kardeşlerimizin huzur ve refahı da değildir. Onların amacı demokrasi de değildir. Özerklik talepleri ise, onlar için amaç değil sadece kirli bir araçtır. Onların tek amacı, ‘Vaat edilmiş topraklar’ üzerinde ‘Büyük İsrail’i kurma projesine destek olmaktır. Büyük Ortadoğu Projesi’nin gayesi de budur. Dolayısıyla, kendisini ‘Kürt’ veya başka bir kimlik ile ifade eden aynı kıbleye yöneldiğimiz, akrabadan öte kardeş olduğumuz vatandaşlarımız, bu terör örgütüne asla sempati beslememeli, bu örgüte tepki gösteremeyen, bu kanlı örgütle masaya oturan hiçbir siyasi oluşuma da destek vermemelidir. Veren varsa desteğini geri çekmelidir. Terör örgütüne verilecek her pasif ve aktif destek, Haçlı Seferine verilmiş destek anlamı taşımaktadır” dedi.
Son günlerde artan terör olayları ve şehitlerin gelmesinin, vatandaşların sabrını zorladığını ve aklı tepkileri de beraberinde getirdiğini ifade eden Baş, "Ancak; haklı olunan bir konuda haksız tutum ve eylemler içerisine girilmesi de doğru değildir. Terör örgütü ile halkın iyi ayırt edilmesi gerekmektedir. 13 yıllık siyasi iktidarın, ateist ve de Haçlı-Siyonist Paktının piyonu PKK’yı, Müslüman bölge halkının temsilcisi olarak görmesi ve bugüne kadar muhatap alması gaflet değilse ihanet; Müslüman halkımıza da en büyük hakarettir. Oysa, tetik çeken el ile tespih çeken eli ayırt etmek durumundayız. Biri Allah’ın verdiği masum bir canı alıyor, diğeri canı veren Yüce Allah’ı anıyor” diye konuştu.
Bu ayrıştırmanın siyaseti, bazı illerde meydana gelen olaylarda can ve mal güvenliğine yönelik saldırılara temel teşkil ettiğini söyleyen Baş, şunları kaydetti:
"Bu ülkenin birliğinden yana olan, doğum yeri, kimliği, mezhebi ne olursa olsun 78 milyon vatandaşımızın huzurunu ve refahını esas alan Milliyetçi Hareket, kardeşlik hukukunun bozulmasına asla izin vermeyecektir. Değerli vatandaşlarımızdan istirham ediyorum; olayları soğukkanlı olarak değerlendirelim, aklıselimden ve sağduyudan ayrılmayalım. Aramızdaki sevgi ve saygı bağlarını güçlendirelim. Bununla beraber, puslu havada ortaya çıkan provokatör ajanlar dikkat çekmektedir. Doğu ve Güneydoğu’daki ajan provokatörlerin bir kısmı Batıya kaydırıldı. Sanal alemde de kardeşliğimizi bozacak maaşlı fitneciler işbaşındadır. Bu büyük bir tehlikedir. Devleti idare edenlerin; bu ajanlara, bu fitnecilere karşı gerekli tedbirleri alması lazımdır. Sadece halka ve siyaset kurumlarına sorumluluk yüklemek doğru değildir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Baş’tan Sağduyu Çağrısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Baş’tan Sağduyu Çağrısı haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:14
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  16:02
 • Akşam
  18:31
 • Yatsı
  19:46
Sayfa Başı