ANKARA HABERLERİ

Baş Danışman Burak Ballı’dan Türk Milletine Çağrı

IHA
07.09.2015 - 17:38Son Güncelleme : 07.09.2015 - 17:39

TÜRKİYE GENÇLİK VE SPOR KONFEDERASYONU GENEL BAŞKANI FERUDUN CEVAHİROĞLU'NUN BAŞ DANIŞMANI BURAK BALLI, TÜRK MİLLETİNE ÇAĞRIDA BULUNDU.

IHA

Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu’nun Baş danışmanı Burak Ballı, Türk milletine çağrıda bulundu.
Şair Burak Ballı, son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki göstererek halka çağrıda bulundu. Tehditler karşısında dik durmak, askere ve polise sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Ballı, şu ifadelere yer verdi:
"Hepimiz insanız. Ülkemizde çocuklar, insanlar ölüyor ve bugün Kahraman Askerimiz Polisimiz Şehit ediliyorsa hepimiz suçluyuz. Hiçbir siyasi görüş, hiçbir ideoloji bunun önüne geçemez, geçmemeli. İnsan olmanın temelindeki sevgi her durumda ilkemiz olmalı. Bu ilkeye dayanarak yarınlarımız için, gelecek nesillerimiz için birlik ve beraberliğimizi korumak durumundayız. Hepimiz bu Vatan topraklarında yaşıyoruz. Türk’üz ve hepimiz ayrı renklerde, ayrı tatlarız. Doğu’dan Batı’ya mis gibiyiz. Bütünüyle öyle zengin oluyoruz ki, birimiz olmazsa dengemiz bozulur. Bizler Türkiye olarak Dünya’nın kalbiyiz. Birimizi diğerimizden ayırmak, yine kendimize yapacağımız en büyük kötülüktür. Sevgili kardeşlerim bu topraklarda yaşayan insanı değerler taşıyan güzel insanları, huzur ve sükunet bizlerin elinde. Terör adı altında büyük ve küçük herhangi bir oluşumun yarattığı tehditler karşısında dik durmalı; Askerimize, Polisimize, Vatan evlatlarına sahip çıkmalıyız."
Terör olaylarında şehit olan askerlerin ailelerine baş sağlığı dileyen Ballı, şöyle dedi:
"Millet olarak canımız diyoruz, kanımız diyoruz, aynı sofradan aynı ekmeği yiyoruz. Ayrı dilde aynı Türkümüzü söylüyoruz. Dikkat ederseniz, başka bir dilde telaffuz edemiyoruz. Türk’ümüzü diyoruz. Tarihe mazhar olmuş bu coğrafyada, Türkler ve Kürtler hep birlik ve beraberlik içerisinde yaşamışlardır. Bu Ülke’de yaşayan Kürtlerden Alimler, Evliyalar, sevgi barış kardeşlik adına Dünya’ya öncülük edip insanı insan olduğu için severlerken, haince pusu kurmak, Millet olmanın sıfatını taşımaz. Hak bile kabul etmez bu sıfatı. Kötülüklere refakat etmeyelim. Bu topraklar hepimizin, hepimiz bu topraklarda kardeşçe yaşamak durumundayız. İlim en büyük fermanımız olsun. Bunca cahilliğe kapılmadan, birbirimizi ayırmadan sevelim. Unutmayın ki bugünün derdi, yarının umududur. Savaşan insanların kazananı olmaz derler ama, kalan dostlarla barış, her daim huzurdur. Yediden yetmişe, Ülkemizde yaşayan tüm insanların kalplerinin tevazu etmesi dileği ile. Şehitlerimize Allah’tan rahmet Ülkemize ve ailelerine büyük sabır diliyorum. Din, Dil, Irk ayrımı yaparak kendi acılarını manipüle etmiş insanların içten içe çevirdikleri fırıldaklıklarla başka insanları etkilemesi kadar acı bir durum yoktur. Acizlik bu noktada başlar. Tek çare Hakikattir. Birliktir. Nizamdır. Bayraktır. Vatandır. Gerisi Teferruattır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Baş Danışman Burak Ballı’dan Türk Milletine Çağrı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 17 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Baş Danışman Burak Ballı’dan Türk Milletine Çağrı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı