Gündem Haberleri

  Barzani'ye 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganı

  Zeynep GÜRCANLI / Ankara Arena
  01.10.2012 - 16:38 | Son Güncelleme:

  AK Parti Kongresi’nde, Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Mesud Barzani kürsüye çıkarken 'Türkiye seninle gurur duyuyor' sloganları atıldı. Barzani’nin 'Kendi özgürlükleri için mücadele eden tüm güçleri destekliyoruz' temennisinin ardından salonda soğuk rüzgarlar esti. Ancak Barzani’nin Suriye halkından bahsettiği bir sonraki cümlesinde anlaşıldı.

  Ak Parti Kongresinde Kürtçe de konuşuldu. Kongrede Kürtçeyi Irak Kürdistan Bölgesel Yönetim Başkanı Mesud Barzani kullandı.

  AK PARTİ KONGRESİ’YLE İLGİLİ HER ŞEY

  Barzani’yi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da dinledi. Erdoğan, Mısır ve Kırgızistan Cumhurbaşkanları’nın konuşmalarının ardından salondan ayrılmıştı. Ancak Barzani konuşmaya başlamadan hemen önce salona döndü. Erdoğan’ın, üzerindeki spor kıyafeti çıkarıp, takım elbise giymesi de dikkat çekti.  "TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR" SLOGANLARI

  Barzani kürsüye çıktığı sırada, tribünlerden uzun süre “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları atıldı.  Salon, Mesud Barzani’nin “sorunlar silahla çözülmez” mesajını ve AK Parti iktidarının yaptığı Kürt açılımına yönelik övgülerini de alkışlarla karşıladı.

  BARZANİ'YE "TÜRKİYE SENİNLE GURUR DUYUYOR" SLOGANI / WEB TV

  Barzaniye Türkiye seninle gurur duyuyor sloganı Barzaniye Türkiye seninle gurur duyuyor sloganı
  3 DÖNEM RÖTUŞU TAMAM YENİ MKYK'NIN FOTOĞRAFI BAŞBAKAN'IN OKUMADIĞI O BÖLÜM


  SALONDA SOĞUK RÜZGAR ESTİ

  Barzani konuşmasında bir ara “kendi özgürlükleri  için mücadele eden tüm güçleri” destekliyoruz dediğinde, salonda bir sessizlik oldu. Ancak Iraklı Kürt liderin, bu sözleri Suriye için söylediği bir sonraki çeviri sırasında ortaya çıktı. Barzani, “Suriye halkının mücadelesini destekliyoruz. Suriye halkına kucak açan Türkiye’yi çok takdir ediyoruz. Türkiye, aynı zamanda Iraklılar’a da kucak açmıştı” dedi.

  Barzaniye Türkiye seninle gurur duyuyor sloganı DEVLETLEŞEN PARTİ: AK PARTİ'DE İLERİ DEMOKRASİ

  ERDOĞAN YANINA KADAR GİTTİ, KUTLADI

  Barzani konuşmasını bitirdiğinde, Erdoğan yerinden kalktı, Barzani’nin yanına kadar giderek, elini sıktı, kendisini tebrik etti.

  AK PARTİ KONGRESİ’NİN “YABANCI YILDIZI” MEŞAL

  AK Parti kongresinde en büyük alkışı, hep Hamas lideri Halid Meşal aldı. Adı anons edilerek salona tanılırken de, konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilirken de kongrede hazır bulunan AK Partililer'in coşkulu alkışlarıyla karşılandı. Meşal’in  her cümlesinin ardından da salonun coşkulu tepkisi devam etti.

  İŞTE BARZANİ'NİN AÇIKLAMALARI

  YAKINDA ÖCALAN'I DA MYK’YA ALIRLAR

  MHP Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Oktay Vural, Mesud Barzani’nin AK Parti Büyük Kongresi’nde onur konuğu olmasına tepki gösterdi. MHP İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İstişare Toplantısı’nda konuşan Vural şunları söyledi:  “Bu milletin oylarını alan bir Başbakan’ın, Öcalan’dan medet umduğu bir dönemi yaşıyoruz. Kundaktaki bebeleri öldüren, askeri, polisi öldüren, Foça’daki köylüleri öldürenlerle Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ı nasıl olur da muhatap olur. Bu milletin evlatlarının oyunu alanların yaptığı kurultaylarda, askerine, polisine kurşun sıkanları besleyenlerin, Barzaniler’in onur konuğu olarak ne işi var? Yakında Öcalan’ı da Merkez Yönetim Kurulu’na alırlar.”  (Elif DEMİRCİ / DHA)

  Barzaniye Türkiye seninle gurur duyuyor sloganı Barzaniye Türkiye seninle gurur duyuyor sloganı Barzaniye Türkiye seninle gurur duyuyor sloganı
  ANKARA'DA BAŞKANLIK SAHNESİ HER ŞEY ASIL ŞİMDİ BAŞLIYOR ÇANKAYA'YA ÇIPALAMA KONGRESİ

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı