BARTIN HABERLERİ

Bartın'da vergi rekortmenlerine ödül

AA / Yalçın Çelen
25.02.2016 - 15:57Son Güncelleme :
AA / Yalçın Çelen

BARTIN (AA) - Bartın’da Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında 2015 yılı vergi rekortmenlerine ödülleri, törenle verildi.
Bartın Defterdar Vekili Önder Özdemir, Kültür Merkezi’ndeki ödül töreninde yaptığı konuşmada, medeni toplumlarda yaşayan insanların, vergisel görevlerini yerine getirmekle birlikte, ödedikleri vergilerin hangi alanlarda harcadığını da araştırıp bilgi sahibi olduklarını söyledi.
Ülke ve toplum olarak kalkınmak, ekonomik ve sosyal gelişmişliği artırmak için verginin ülkedeki toplumun tüm katmanlarına adil bir şekilde dağıtılması gerektiğine işaret eden Özdemir, "Ülkemizde son yıllarda kayıt dışı faaliyetler azaltıldı ve verginin tabana yayılması hususunda önemli gelişmeler yaşandı. Vergiler, ekonomik ve mali boyutlarının yanı sıra bir yandan devletin varlığı ve etkinliği, öte yandan yasaların hakimiyeti ve saygınlığı bakımından da oldukça önemli bir olgudur. İşte bizler de defterdarlık olarak ilimizde sağlıklı bir vergi bilincinin ve vergi kültürünün oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz" dedi.
2015 yılı beyanlarına göre kurumlar ve gelir vergisinde ilk 10’a girenlere protokol tarafından ödüllerin verildiği törene Vali Yardımcısı Erkan Kalender, Garnizon Komutanı Deniz Kıdemli Albay Mehmet Erdemir, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Arınan, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfullah Öselmiş, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Yarbay Mahir Çelik ile iş adamları katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın'da vergi rekortmenlerine ödül hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın'da vergi rekortmenlerine ödül haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı