BARTIN HABERLERİ

Bartın Valisi Azizoğlu: "Mevcut Enerji Hattı İhtiyacı Karşılamıyor"

IHA
24.07.2015 - 15:45Son Güncelleme :

BARTIN VALİSİ SEYFETTİN AZİZOĞLU, MEVCUT ENERJİ HATTININ YETERLİ OLMAMASI NEDENİYLE BARTIN'DAKİ FABRİKALARIN TAM KAPASİTE İLE ÇALIŞAMADIĞINI SÖYLEDİ

IHA

Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Organize Sanayi Bölgesi’nin genişlemesi ile ilgili çalışmalar hakkında değerlendirmede bulundu. Bartın’da mevcut kurulu enerji hattının OSB’de ihtiyacı karşılamadığını kaydeden Vali Azizoğlu, fabrikaların tam kapasite çalışamadığını ve mevcut durumda, OSB büyüse de yeni fabrikaların faaliyete geçemeyeceğini ifade etti.
Vali Azizoğlu, “OSB ile ilgili de çalışmalar devam ediyor. Genişleme alanını bitirdik. Şuanda arasa tahsisi için imar planlaması yapıyoruz. 20’ye yakın başvuru var. Tek tek görüşülüyor. Ciddi olan firmalarla, büyük yatırımlar yapacak firmalarla görüşülerek arsa tahsisi yapılacak. Yeni alınan alanla ırmak arasındaki tahkimat işi yatırım programında olmamasına rağmen, trilyonluk bir işi DSİ, Özel İdare ve taş ocakları işletmecileriyle 2 Km’lik alanı yaptık. Bu iş de bedava oldu. Bu nedenle taş ocağı sahiplerimize teşekkür ediyorum. Sağolsunlar. OSB’de bir sıkıntımız var. Bunu basınla paylaşmanın doğru olacağını düşünüyorum” dedi.
Yapılan enerji yatırımlarına yapılan itirazları da değerlendiren Vali Azizoğlu, “Her nimetin bir külfeti var. Bugün OSB’deki 30 fabrikamızın hiçbir tanesi %100 kapasite ile çalışamıyor. Bunun nedeni elektriğin gücünün eksikliğinden kaynaklanıyor. Bunu artırmak da mümkün değil. Çünkü elektrik yeterli değil. Şimdi orada indirici merkezi yapılacak. Kamulaştırması yapılıyor. Orada yüksek gerilim hattı çekilecek. Bu hattın çekilmesine karşı çıkıyoruz. Bu hat çekilmezse yeni fabrikalara elektrik veremeyeceğiz. Mevcut fabrikaların da tam kapasite çalışmasını sağlayamayacağız. Elektrik kesintilerinde de Bartın’ın beslenmesi sıkıntıya girecek. Bunu doğru anlatmak lazım. Bir yüksek gerilim hattının şehre gelmesi elektriğin gelmesi demektir. Neden istemiyoruz?” diye konuştu

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın Valisi Azizoğlu: "Mevcut Enerji Hattı İhtiyacı Karşılamıyor" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın Valisi Azizoğlu: "Mevcut Enerji Hattı İhtiyacı Karşılamıyor" haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:17
  • Guneş
   06:58
  • Öğle
   12:47
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:14
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı