BARTIN HABERLERİ

Bartın Üniversitesi'nde 300 fidan toprakla buluşturuldu

DHA
26.03.2016 - 11:08Son Güncelleme :
DHA

Ayhan ACAR/BARTIN, (DHA)- BARTIN Üniversitesi'nin Kutlubey Kampüsü'nde, 'Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası' etkinlikleri kapsamında fidan dikim töreni gerçekleştirildi.

Bartın Üniversitesi ile Bartın Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde yapılan törenede 300 fidan toprakla buluşturuldu. Törende konuşan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, dikilen her fidanının gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakılmasında katkı sağlayacağını söyledi. Rektör Kaplan, "Aslında Bartınımızın her tarafı ormanlık alanlarla kaplı. Bu çok büyük zenginlik ve biz ağacı mübarek sayan bir kültürden geliyoruz. Ağaç bizim için, canlılar için ve tabiatın kendisi için vazgeçilmez bir zenginlik. Bu zenginliğimize bugün bir zenginlik daha katıyoruz. İnşallah 5 bin metrekarelik alanda diktiğimiz ağaçlarla kampüsümüz daha da güzel bir yapıya kavuşmuş olacak" dedi.

Vali Seyfettin Azizoğlu da "Bu kampüs yeşilliklerle, ağaçlarla donatılmış çok güzel bir eğitim kampüsü haline gelecek. Türkiye’nin orman oranı yüzde 28’lerde iken Bartın’ın orman oranı yüzde 55’in üzerindedir. Böyle anlamlı etkinliklerle bu oran sürekli de artıyor" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın Üniversitesi'nde 300 fidan toprakla buluşturuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın Üniversitesi'nde 300 fidan toprakla buluşturuldu haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı