BARTIN HABERLERİ

Bartın TSO Başkanı Çakır: "Kardeşçe Yaşama Evet, Teröre Hayır"

IHA
16 Eylül 2015 - 20:07Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 20:08

BARTIN TİCARETT VE SANAYİ ODASI SON AYLARDA YAŞANAN TERÖR OLAYLARINI DEĞERLENDİRDİ

IHA

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır, son aylarda şiddetli şekilde yaşanan terör olaylarını değerlendirdi.
Tarih boyunca vatanını, milletini, bayrağını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen Türk Milletinin, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmediğini söyleyen Çakır, “Bu acı günlerde Türkiye de barış ve huzurun korunması demokrasinin yerleşip kökleşmesi için çaba sarf ederek, terör örgütlerinin bölge barışını tehdit edip yarattıkları kaos ortamında vatandaşlarımız sağduyulu olmalıdır. Devletimiz ve milletimiz, ülkemizde kardeşçe yaşama isteğimize kast edenlere asla fırsat vermeyecektir. Ülkemizi tehdit eden bölücü terör olgusu karşısında toplumsal barışı, demokratik bir yaklaşımla ve hukukun üstünlüğü ilkeleri çerçevesinde, büyük devletlere yakışır bir şekilde hareket etmeliyiz. Bölgede barış ve istikrarın sağlanması için ırk, dil, din, kültür farkı gözetmeksizin tüm insanlığın işbirliği ve dayanışması ile barışçıl çözümlere odaklanmalı ve bölgesel barışın tesisine millet olarak katkıda bulunmalıyız. Hepimiz sorumluluk almalıyız. Ortak paydamız, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hayatına saygıdır. Demokrasi, hak ve özgürlük demektir, ama aynı zamanda da sorumluluk demektir. Sorumluluk almadan, hak ve özgürlük olmaz. İşte bu sorumluluk duygusuyla harekete geçiyoruz. İrademizi ortaya koyuyor ve ortak hassasiyetlerimizi paylaşan tüm vatandaşlarımızla buluşmak istiyoruz. Ankara’da toplanma kararı aldık. Bu kapsamda, 17 Eylül Perşembe günü Türkiye’nin dört bir tarafından gelip Ankara’da toplanma kararı alınmıştır. Her görüş ve düşünceden, toplumun tüm kesimlerini temsil eden kuruluşlar olarak; 17 Eylül Perşembe günü saat 16.30’da bütün Türkiye’yi Ankara Sıhhiye Meydanı’nda buluşmaya davet ediyoruz. Terörü lanetleyen ve kardeşliğimize sahip çıkan bütün sivil topluma ve vatandaşlarımıza buradan çağrı yapıyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın TSO Başkanı Çakır: "Kardeşçe Yaşama Evet, Teröre Hayır" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 20 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın TSO Başkanı Çakır: "Kardeşçe Yaşama Evet, Teröre Hayır" haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:04
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:52
  • Akşam
   19:50
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı