BARTIN HABERLERİ

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği:

IHA
05.08.2015 - 17:20Son Güncelleme :

BARTIN'DA SON OLARAK MEYDANA GELEN KAZADA BİSİKLET SÜRÜCÜSÜ YILDIRAY KALAFAT HAYATINI KAYBETTİ

IHA

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği tarafından Bartın’da son günlerde bisikletli sürücülerin karıştığı ölümlü kazalara tepki gösterildi. Dernek yönetimi tarafından yapılan açıklamada, bisikletin trafik aracı olduğu ve araç sürücülerinin bisikletlilerin haklarına saygı duymaları gerektiği belirtildi.
Derneğin açıklaması şöyle: “Bisiklet bir trafik aracıdır. Üstelik kendi başına en güvenli ulaşım aracıdır. Motorlu taşıtların yarattığı terörü, bundan kaynaklanan ölümleri her zaman lanetledik. Güvenli bisikletli ulaşım hakkımızı defalarca haykırdık. Bisikletle evine giderken minibüsün çarpması sonucu Hüseyin Okutur’ un hayatını kaybetmesi daha unutamadan yeni bir kaza ile Bartın da bir bisikletli daha hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Yıldıray Kalafat’ın ailesinin, sevenlerinin başı sağ olsun. Bisikletli ölümlerini durdurmak bisikletliler kadar trafiğe çıkan her sürücünün sorumluluğunda. Ne yazık ki motorlu araç sürücüleri trafikte bizi kabul edemiyorlar. Yolları bizimle paylaşmıyorlar. Kullandıkları araçların bisikletliler karşısında adeta bir ölüm makinasına dönüşebileceğini, bu nedenle çok daha dikkatli ve hassas bir sürüş ile trafikte yol almaları gerektiğini bir türlü algılayamıyorlar. Fren yerine kornaya basmak, yeterli mesafeyi bırakmadan, dikkatsizce sollama yapmak, araçlarını durdurduklarında kontrol etmeksizin araç kapılarını açmak sergiledikleri hayati duyarsızlıklardan bazıları. Bisikletli ölümleri karşısında üzüntü duymaktan, kınama eylemleri gerçekleştirmekten, alıngan tutumlar sergilemekten fazlası yapılmalı çünkü bu mümkün. Bisikletli ölümleri önlenebilir. Kaza diyerek kabullenmek sorumsuz bir tavırdır ve cinayete ortak olmaktır. Biz Pedaldaşlar bisiklet sürmeye ve hayati riskler alarak trafikte farkındalık yaratmaya devam ederek tavrımızı gösteriyor, benzer kayıpların yaşanmaması için trafikteki bütün sürücüleri bisikletlilerin güvenli sürüş hakkına saygı göstermeye, kornaya değil frene basmaya ve bisikletli ölümlerin durması için bu konuda bilinçlenmeye davet ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği: haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
29 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:06
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı