BARTIN HABERLERİ

Bartın Kültür Platformu Kuruldu

IHA
26.02.2015 - 18:14Son Güncelleme :

BARTIN KÜLTÜRÜNÜ KORUMAK VE KÜRTÜREL DEĞERLERİ FAYDALALINIR HALE GEİTRMEK İÇİN BARTIN KÜLTÜR PLATFORMU KURULDU.

IHA

Bartın kültürünü korumak ve kültürel değerleri faydalanılır hale getirmek için Bartın Kültür Platformu kuruldu.
Yeni kurulan Bartın Kültür Platformu tarafından yapılan açıklamada, "Bartın, sahip olduğu bütün imkan ve güzelliklere rağmen göç vermektedir. İstanbul’da 120 bini aşkın Bartınlı’dan söz edilmektedir. Yurt dışında yaşayan Bartınlı sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bartın Kültür Platformu olarak amacımız, kimseyi ötekileştirmeden, her bir Bartınlı hemşiremizi kucaklamak, geçmişle geleceği, gelenekle beklentiyi buluşturarak Bartın’a özgü kültürümüzü korumak ve kültürel değerlerimizi kullanılır, faydalanılır hale getirmektir. Platformumuz yeni bir heyecan ve perspektif ile müstakil çalışmalar yapan sivil toplum örgütleri ve kurumlar ile tecrübe paylaşımında bulunarak önemli projeler gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede nitelikli insanlarımızın bilgi ve tecrübesini bir araya getirerek bundan istifade edilmesini sağlayacaktır. Bartın Kültür Platformu küçük imkanları birleştirerek damlaya damlaya göl olur sözünü hayata geçirecektir. İnsanımızın en çok ihtiyaç duyduğu özgüveni yüksek bireylerin yetişmesine destek olma işlevini yerine getirecektir.
Bir araya geldiğimizde kullandığımız, sadece Bartınlıların anlayabileceği kelime ve deyimleri ortaya çıkartmak bile, başlangıç olarak yapılabilecek en güzel çalışmalardan birisi olacaktır. Dertlerimizle dertlenecek, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu Kültür Platformu çatısı altında gerçekleştirmeye çalışacağız" denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın Kültür Platformu Kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 18 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın Kültür Platformu Kuruldu haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı