BARTIN HABERLERİ

Bartın İMKB’de Satranç Kursu

IHA
30.10.2015 - 15:09Son Güncelleme :

İMKBDE SATRANÇ KURSU AÇILDI

IHA

Bartın’da ‘Kuzeyin İncileri’ isimli proje etkinlikleri kapsamında açılması beklenen 10 farklı satranç kursunun ikincisi Bartın İMKB Ortaokulu‘nda açıldı.
Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülmeye başlanmış olan ‘Kuzeyin İncileri’ isimli proje etkinlikleri başlamıştı. Söz konusu proje etkinlikleri kapsamında 10 farklı satranç kursunun düzenlenmesi beklenirken, kurslardan ikincisi açıldı. İMKB Ortaokulu‘nda açılışı yapılan satranç kursuna 10 öğrenci katıldı. 30 saat gibi bir kurs saatini kapsayan satranç kurslarına eğitici ve öğretici olarak uzman öğretmenler katılıyor. İMKB Ortaokulu‘nda okul idarecilerinin satranç kursuna katılan öğrenciler için fiziki imkanlar dahilinde her türlü hazırlığı yaptıkları gözlerden kaçmadı. Kursları başarı ile tamamlayan öğrencilere başarı belgesi ve madalyaları takdim edilecek. Kursiyerler için özel olarak hazırlanacak 100 adet taşları ile beraber satranç tahtalarının da hediye edileceği satranç kursları sonrasında bir de turnuva düzenlenecek. Düzenlenecek turnuvada dereceye girecek öğrencilere tablet bilgisayar, bisiklet, fotoğraf makinesi, kol saati, müzik player hediye edilecek. ‘Kuzeyin İncileri proje kapsamında birbirinden farklı etkinlikler gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilecek olan etkinlikler arasında satranç kursu ve turnuvası, Çanakkale Şehitliği ve İstanbul gezisi, uçurtma şenliği, piknik etkinliği ve sinema gösterimi bulunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın İMKB’de Satranç Kursu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın İMKB’de Satranç Kursu haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı