BARTIN HABERLERİ

Bartın Devlet Hastanesi Bölgeye Hizmet Veriyor

IHA
26.10.2015 - 18:23Son Güncelleme :

BARTIN DEVLET HASTANESİ BÖLGEYE HİZMET VERİYOR

IHA

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Bartın Devlet Hastanesi özellikle safra kanalındaki taşların ameliyatsız olarak alınabilmesini sağlayan ERCP uygulamasıyla bölgeye hizmet veriyor.
Bartın Devlet Hastanesinde; Kastamonu’dan sevk edilen 86 yaşındaki Kadir Pelenk isimli hastanın ERCP ile safra kanalındaki taşlar çıkarılarak operasyon başarılı bir şekilde sonuçlandırıldı. Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doktor Osman Açıkgöz, “Bilindiği gibi ERCP hastaların safra kesesi ve pankreas yollarında oluşan tümör, taş, darlık gibi sorunlarının tanı ve tedavisini kolaylaştıran, özellikle safra kanalındaki taşların ameliyatsız olarak alınabilmesini sağlayan üst düzey bir gastroenteroloji uygulamasıdır” dedi.
Açıkgöz, “Hastanemiz Gastroenteroloji polikliniğimizde uygulamaya konulan ERCP ülkemiz genelinde belli sayıda merkezlerde, genellikle tıp fakültelerinde ve eğitim araştırma hastanelerinde yapılmaktadır. İlimiz sağlık hizmetlerine kazandırdığımız ERCP cihazı, hastanemiz hizmet kalitesinde yeni ufukların açılarak il dışından hastalarında ilimize gelmesini sağlanmıştır. Başka illerden büyük merkezlere giderek tedavi sırası bekleyen hastalarımız ilimize gelerek tedavilerini hastanemizde kısa sürede uzman hekimimiz ve ekibi ile gerçekleştirebileceklerdir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın Devlet Hastanesi Bölgeye Hizmet Veriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 18 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın Devlet Hastanesi Bölgeye Hizmet Veriyor haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

Sayfa Başı