BARTIN HABERLERİ

Bartın’da İlk Öğretim Haftası Kutlamalarına Başlandı

IHA
28.09.2015 - 14:02Son Güncelleme :

BARTIN'DA İLK ÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMALARINA BAŞLANDI

IHA

Bartın’da 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası dün düzenlenen törenlerle kutlandı.
Bartın Valiliği önünde yapılan ilk törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu yapıldı. Törene daha sonra merkez İnönü İlkokulu’nda devam edildi. Törende konuşan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir şu ifadelere yer verdi:
“Bugün yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Bu anlamlı haftada ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına, öğretmenlerine, öğretmenlerimizde öğrencilerine kavuşmanın gurur ve heyecanı içerisindeler. Bartın ili olarak kaliteli bir eğitim için, gelecekte söz sahibi gençler yetiştirmek için var gücümüzle çalışmaktayız. Eğitimin tüm paydaşlarıyla etkili iletişim, işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışarak başarı çıtasını bir kademe daha yukarı çıkartacağımıza inanıyorum. Çocuklarımıza saygıyı ve sevgiyi öğreten en etkili yer okuldur. Bartın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak evrensel değerlerin yanında milli değerlerine sahip çıkan, toplumsal sorumluluklarının farkında olan, bilgiyi üretebilen, cumhuriyetimizi ileriye taşıyacak yürekleri, saygı ve sevgi dolu nesiller yetiştirmek en önemli görevimizdir.”dedi. Öğretmenlere de seslenen Demir, “Öğretmenlilik sabır işidir. Peygamberin sabrını örnek alarak kendisini sizlere teslim eden öğrencilerimize sabırla yaklaşacak, kırmayacağız. Kitabını defterini getirmeyen düzensiz bir öğrenciyi dinleyerek, sınıfta tek oturan, kimseyle konuşmayan bir öğrenciye çay ve kahve ısmarlayarak ona motivasyon yüklemeliyiz. Ergenlik dönemine girmiş, dünyayı sallayabileceğini düşünen, kabadayı, gururlu bir gence kendi yavrunuz gibi yaklaşıp, empati düşünceyle yanında olmalısınız. Böyle anne baba olmaz demeden, gerekirse ev ziyareti yaparak size verilen kutsiyetin hakkını teslim etmelisiniz. Mesuliyet duygusu ile size teslim edilen çocuklarımıza sahip olacağını için hepinize teşekkür ediyorum. Bu vesile ile 2015-2015 eğitim-öğretim yılı hepimize hayırlı, uğurlu olsun.”
Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:
“2015 - 2016 yılı eğitim öğretim döneminin ilimize, ülkemize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Kazasız, sağlıklı, mutlu ve başarılı bir eğitim dönemi diliyoruz. Okullarımızın açıldığı bugün hep beraber buradayız. Neden hepimiz buradayız? Çünkü hepimizin birinci görevi geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimizin en iyi şekilde eğitim almasını sağlamak için üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaya karar olduğumuzu göstermek için. Bugün burada ‘Yuvanıza hoşgeldiniz’ diye bir yazı okudum. Evet burası sizin yuvası. Annenizin ve babanızın yanında olmadığınız zaman okullarınız da öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla berabersiniz. Geleceğimizi kuracak nesillerin yetiştiği bu yuvalarda ilmi en iyi şekilde öğrenmek, ahlakı en iyi şekilde öğrenmek sizlerin görevidir. Bunu yapabilmek içinde, bunları size verebilmek için öğretmenlerimizin ter dökmesi ve gayret göstermesi gerekiyor. Ben biliyorum ki Bartın’ımızda bütün öğretmenlerimiz hakikatten gayret gösteriyorlar. İlimiz ülke genelinde eğitim alanında her zaman ön sıralarda yer alıyor. Bu vesileyle bu eğitime katkı sağlayan bütün eğitim camiasına öğretmenlerimize, yöneticilerimize hepinizin huzurunda en derin şükranlarımı sunmak istiyorum. Bu yıl okullarımızı gerçekten çok güzel hale getirdik. Bu okul birçok okulumuzun onarımını sağlayan Cumhuriyet Başsavcılığı’mıza teşekkür ediyorum. Cezaevlerindeki vatandaşlarımız, okullarımızın boyalarını İl Özel İdaresi’nden almak üzere okullarımızı bu hale getirdiler. Bu organizasyon yapan Cumhuriyet Başsavcılığına, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve İl Özel İdaremize teşekkür ediyorum. Hepinize tekrar sağlıklı ve mutlu günler diliyorum. Başarılı bir eğitim öğretim yılı temenni ediyorum.”
Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından 1. sınıflar gezilerek öğrencilere şekerler dağıtıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın’da İlk Öğretim Haftası Kutlamalarına Başlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 14 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın’da İlk Öğretim Haftası Kutlamalarına Başlandı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  08:01
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı