BARTIN HABERLERİ

Bartın’da E-nabız Sistemi Uygulanmaya Başlandı

IHA
15.07.2015 - 14:11Son Güncelleme :

BARTIN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ DOKTOR OSMAN AÇIKGÖZ, E-NABIZ UYGULAMASI İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

IHA

Bartın Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doktor Osman Açıkgöz, vatandaşların bütün sağlık bilgilerinin yönetilebildiği, tıbbi özgeçmişine tek noktadan ulaşabildikleri E-Nabız uygulaması ile daha ileri seviyede sağlık hizmetlerinin yapılacağını açıkladı.
Uygulamanın genel sekreterlik bünyesindeki sağlık tesislerinde yerini aldığını kaydeden Doktor Açıkgöz, "E-Nabız muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, tüm sağlık bilgilerinizi yönetebildiğiniz, tıbbi özgeçmişinize tek bir yerden ulaşabildiğiniz bir kişisel sağlık kaydı sistemidir. Bizzat sizin verdiğiniz, süresi ve sınırı belirlenmiş yetki çerçevesinde sağlık kayıtlarınızın hekimlerce değerlendirilebildiği, böylelikle teşhis ve tedavi sürecinin kalitesini ve hızını artıran, sizinle hekiminiz arasında güçlü bir iletişim ağının kurulmasını sağlayan, İnternet üzerinden güvenli bir şekilde erişebildiğiniz dünyanın en geniş ve en kapsamlı sağlık bilişim alt yapısıdır” dedi.
KİŞİLER VERİLERİNE ULAŞABİLİYOR"
Vatandaşların uygulamayı kullanarak kendi sağlık verilerine hızla ulaşabileceklerini de kaydeden Açıkgöz, “E-Nabız sisteminde, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren gitmiş olduğunuz sağlık tesislerini, bu tesislerde hangi branşlara, ne zaman gittiğiniz gibi detaylı bilgileri, size yazılmış reçeteleri, reçetenizi yazan hekimin adını, ilaçları, ilaç bilgilerini görebilir, listedeki ilaçlarla ilgili sizin saptadığınız yan etkileri yazabilir, isterseniz sonrasında girişini yaptığınız yan etki bilgilerini güncelleyebilir veya silebilirsiniz. Laboratuvarda yaptırdığınız tahlillerin sonuçlarını, aldığınız raporların bilgilerini, gitmiş olduğunuz sağlık tesisi Teletıp sistemine entegre olmuşsa tıbbi görüntülerinizi ve bunlara ait raporlarınızı görebilirsiniz” diye konuştu.
BİR TUŞLA AMBULANS ÇAĞRILABİLİYOR
Uygulamada bir tuşa basarak ambulans çağrılabileceğini de ifade eden Açıkgöz, “E-Nabız sisteminin mobil cihazlar için geliştirdiği uygulamasında ilaç hatırlatmalarınız size bilgi mesajı şeklinde yapılmaktadır. 112 acil butonu sayesinde acil durumlarda sizin ve yakınlarınızın yaşadığı veya çevrenizde gerçekleşen acil müdahale gerektiren bir olayda, acil servisi haberdar edebilir ve uygulamanın göndereceği konum bilgisiyle size en kısa sürede ulaşılmasını sağlayabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın’da E-nabız Sistemi Uygulanmaya Başlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın’da E-nabız Sistemi Uygulanmaya Başlandı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı