BARTIN HABERLERİ

Bartın’da Bacanak Projesiyle Cankurtaran Altyapısı Oluşturuluyor

IHA
07.07.2015 - 16:16Son Güncelleme :

PROJE KAPSAMINDA ALINAN MALZEMELER TESLİM EDİLDİ

IHA

Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Bartın Cankurtaran Altyapısının Kurulması Projesi projesi kapsamında aldığı alet ve teçhizatların teslimatını yaptı.
Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yürütülen Bartın Cankurtaran Altyapısının Kurulması Projesi (BACANAK) kapsamında alınan alet ve teçhizatlar Bartın İl Özel İdaresine teslim edildi. Projenin 2014 yılında Müdürlüğümüz Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı 2014 Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında özellikle boğulma olaylarının sıklıkla yaşandığı Bartın Sahillerinde Cankurtaran Hizmeti sağlanması ve gerekli ekipmanların temini amacıyla başlatıldığını söyleyen AFAD İl Müdürü Nurhan Doğruöz, projeye BAKKA tarafından 200 bin TL, Bartın İl Özel İdaresi’nden de 80 bin TL finansman sağlandığını söyledi.
Proje kapsamında Güzelcehisar, Çakraz, Mugada, Hatipler, Büyükkızılkum Kumsallarında risk analizi sonucuna uygun olarak Zodiac Bot, Jet ski ve kurtarma amaçlı ekipmanların temin edilmesini amaçladıklarını kaydeden Doğruöz, “Proje tanıtım ve bilgilendirilmesi amacıyla özellikle Karadeniz de görülen çeken akıntı ile ilgili duyuru, uyarı ve bilgilendirme panolarının yapılması planlanmış, proje amacına uygun teçhizatlarda alınarak İl Özel İdaresine teslim edilmiştir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Bartın’da Bacanak Projesiyle Cankurtaran Altyapısı Oluşturuluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bartın’da Bacanak Projesiyle Cankurtaran Altyapısı Oluşturuluyor haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı