Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barselona'da Katalan milliyetçiliği

Devler Ligi'ndeki ilk maçında, dün akşam deplasmanda, W.Bremen'i Deco ve Ronaldinho'nun golleriyle 2-0 yenen İspanyol Barcelona'da, Katalan milliyetçiliğinin arttığı ve son olarak kulübün, sadece katalanca yazan etiketli ürünleri kullanma kararı aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Katalanca Etiketleri Savunma Derneği ile bir anlaşma imzalayan FC Barcelona kulübü yönetimi, bundan böyle başta içecek olmak üzere aldığı tüm ürünlerde sadece etiketlerinde katalanca yazılı olanları tercih edecek. Kulüp yöneticisi Josep Cubells, sadece katalanca yazılı ürünleri alarak kulüp üyelerine daha yakın olmayı ve daha iyi bir hizmet sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Bu arada geçtiğimiz 11 Eylül tarihinde kutlanan Katalan Ulusal Bayramı vesilesiyle düzenlenen törenlere katılan FC Barcelona Başkanı Juan Laporta, ayrılıkçı ve siyasi bir tavır takındığı gerekçesiyle eleştirilere maruz kaldı.

Barcelona'nın Mallarco ile oynadığı maça futbolcuların “Yeni bir statü istiyoruz” yazılı bir pankartla çıkmaları sonrası yöneltilen soruları yanıtlayan Laporta, “Biz siyaset değil, ülke yapıyoruz” şeklinde cevap vermişti. Laporta aynı zamanda Katalan Ulusal Bayramı (Diada) dolayısıyla yapılan bir törende açılan “Milli Takım istiyoruz” şeklindeki bir pankarta da destek vermişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler