« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barselona'da büyük buluşma

İspanyol basını, Trabzonspor kulübünün uzun zamandır takipte olduğu Didier Zokora için gelecek cumartesi günü Barselona'ya gelerek Sevilla kulübü yöneticileriyle masaya oturacağını iddia etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
La Liga'nın son maçında cumartesi günü deplasmanda Espanyol'a karşı oynayacak Sevilla'nın Barselona'da bulunacak olmasını değerlendireceği söylenen Trabzonsporlu yöneticilerin, Zokora için resmi teklif götüreceği belirtildi.
2009 yılında 8 milyon avro karşılığında Tottenham'dan Sevilla'ya gelen 30 yaşındaki orta saha oyuncusu Zokora'nın şu anda bonservisinin çok daha düşük olduğu savunulurken, her şeye rağmen Sevilla yönetiminin müzakereler için "Bu fırsat kaçırılmaz ama herhangi bir fiyata da Zokora'yı verecek değiliz" şeklinde talimat verdiği ileri sürüldü. Sevilla'dan yılda 1,2 milyon avro alan Zokora'nın, Trabzonspor'da biraz daha fazla kazanabileceği ve kendisine 3 yıllık sözleşme önerildiği yazıldı.

Bu arada Trabzonspor ile Sevilla arasında yapılacak müzakerelere, Zokora dışında Sevilla'nın diğer bir Fildişi Sahilleri'nden oyuncusu olan Ndri Romariç'in de girebileceği kaydedildi.

Sevilla Kulübü Başkanı Jose Maria Del Nido'nun, istenilen verim alınamayan Romariç'i de Trabzonspor'a teklif edeceği ifade edildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz