Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Barroso: Erdoğan'ı kutluyorum

  BRÜKSEL(ANKA)
  23 Temmuz 2007 - 13:09Son Güncelleme : 23 Temmuz 2007 - 13:09

  Avrupa Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso, “Seçimlerde elde ettiği etkileyici zaferden dolayı Başbakan Erdoğan’ı kutluyorum” dedi. AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frattini ise, seçim sonuçlarının Türkiye'nin aşırı uçlara gitme riskini ortadan kaldırdığını belirtti.

  Jose Manuel Barroso, Türkiye’deki seçimlere ilişkin yazılı açıklamasında “Etkileyici zaferden dolayı kutlu Türk Başbakanı Sayın Erdoğan’ı kutluyorum” dedi.

  AKP’nin seçim zaferinin, Türk halkı için ekonomik ve siyasi reformların ilerlediği önemli bir döneme rastladığına dikkat çeken Barroso, Erdoğan’ın AB yolunda ilerleme konusunda kişisel bir taahhütte bulunduğunu hatırlatarak “Yeni görevinde kendisine tüm kalbimle başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

  ABHaber’e göre, Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Franco Frattini ise, seçim sonuçlarının Türkiye'nin aşırı uçlara gitme riskini ortadan kaldırdığını belirtti.

  AB ERDOĞAN’A YARDIMCI OLMALI

  Adalet ve içişlerinden sorumlu olan Frattini, İtalyan La Repubblica ve Stampa gazetelerine Türkiye'deki seçimleri yorumlarken seçim sonuçlarını dengeli bulduğunu kaydetti. Frattini şunları söyledi:

  “Erdoğan, Türkiye'yi Avrupa’ya yakınlaştırmak için büyük adımlar attı. Hem siyasi hem de ekonomik alanda. Erdoğan'ın bu yakınlaşmaya devam etmesi için seçimlerden istenilen sonuç alındı. Artık AB olarak Erdoğan'a müzakerelerde yardımcı olmalıyız.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı