« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Baros Culio'ya yumruk attı

Çek golcü, sahada kapıştığı Arjantinli futbolcuyu soyunma odasında yere serdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Rumen internet sitesi ‘prosport.ro’ya göre Baros, “Niye pas vermiyorsun?” diye çıkıştığı Culio’dan sert karşılık görünce yumruklarını konuşturdu. Aldığı darbeyle yere düşen Arjantinli futbolcunun yüzü gözü kanlar içinde kaldı.

TARİHİNİN en kötü sezonunu geçiren G.Saray toz duman... İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a 3-1 yenilerek toplam 11 mağlubiyetle ulaşan sarı kırmızılılar, bir sezondaki en fazla yenilgi rekorunu şimdiden kırdı. Maç sonrası 36 saatte yaşananlar ise adeta kıyametin habercisiydi...

Önceki gün soyunma odasında başlayan ve dün Florya’ya kadar uzayan olaylar baş döndürecek cinstendi... Romanya’nın en önemli internet sitelerinden ‘prosport.ro’ da ayrıntılı biçimde yer alan olaylar şöyle:

Tepkisini dışa vurdu

Karşılaşmanın 32. dakikasında attığı şık golle Galatasaray’ı öne geçiren Çek santrfor Milan Baros, takım arkadaşı Culio’ya kendisine pas vermediği için kızıp bağırıyordu. Tepkisini el kol hareketleriyle anlatmaya çalışan Çek futbolcu ile Arjantinli arasındaki tartışmanın boyutları kameralara ve çekilen fotoğrafların karelerine yansıyordu. Bu tartışmanın sonucu pek de masumca olmadı. Sözlü tartışma soyunma odasında alevlendi, kavgaya dönüştü. Ve burada istenmeyen olaylar yaşandı.

Daha birkaç hafta önce Beşiktaş soyunma odasında İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman arasında yaşanan kavganın bir benzeri G.Saray’da gerçekleşiyordu. Bu kez olayın kahramanları Milan Baros’la Arjantinli Emmanuel Culio’ydu.

Hagi: İkinizi de kadro dışı bırakırım!

Baros’un soyunma odasında “Niye pas vermiyorsun?” diye çıkıştığı Culio karşılık verince olan oldu. Çek futbolcu, bir yumrukla takım arkadaşını yere yıktı. Aldığı yumruk darbesi yüzünden yüzü gözü kanlar içerisinde kalan Emmanuel Culio’ya kulüp doktoru Doç.Dr.Burak Kunduracıoğlu müdahale etti. Bu sırada teknik direktör Hagi, iki futbolcuyu, “İkinizi de kadro dışı bırakırım” diye bağırdı.

Kavga hakkında ‘prosport.ro’ya bilgi veren Culio’nun Cluj takımından arkadaşı Adrian Anka, “Culio çok düzgün bir insandır. Sorun Baros’ta” derken, Arjantinli futbolcu, “Bu konuda yorum yapmayacağım” demekle yetindi.

Adım adım yumruğa giden tartışma

MİLAN Baros’un Culio’nun yüzünde patlayan yumrukları ile son bulan tartışmanın tohumu, İstanbul BŞB maçının ikinci yarısında başladı. Arjantinli futbolcunun müsait pozisyondaki Milan Baros’a pas vermek yerine kaleye şut çekmesi, Çek santrforu fena halde kızdırdı. Daha sonra aynı hareketleri Sabri ve Kazım da yapınca Baros deyim yerindeyse çılgına döndü.

Doksan dakikanın bitiş düdüğü çalar çalmaz Milan Baros el kol hareketleri ve yüksek sesle bağırarak Culio’ya sert çıktı. Formasını da bir hışımla çıkaran Çek golcünün öfkesi dinmiyordu. Bu görüntüler, Hürriyet objektiflerine böyle yansıdı. Tohumları sahada atılan tartışma, soyunma odasında büyüdü ve kavgaya dönüştü.

Niye pas vermiyorsun?

Baros, kendisine pas vermek yerine kaleye şut atan Culio’ya sert çıktı; “Niye pas vermiyorsun? Ben daha uygun durumdaydım. Eğer egoistlik yapmasaydın farkı artırırdık.”

Şansımı denedim

Arjantinli futbolcu Emmanuel Culio ise takım arkadaşına şu sözlerle karşılık verdi; “Sen pas veriyor musun ki? Ben de şansımı denedim ama olmadı. O pozisyonda golü ben de atabilirdim. Niye kızıyorsun ki?”

Baros’un küfürlerine kızıp Florya’yı terk etti/images/100/0x0/55ea16a7f018fbb8f86a8b40

İSTANBUL BŞB maçından sonra Culio’ya yumruk atan Baros, dünkü antrenmanda da bu kez Pino ile tartıştı.  Çek golcü idmanda tartıştığı Pino’ya ağza alınmayacak küfürler savurdu. Küfürlere çok içerleyen Kolombiyalı futbolcu, antrenmanın ardından Florya Metin Oktay Tesisleri’ni terk etti. Pino’ya bu arada başkan Adnan Polat’ın kendileriyle toplantı yapacağı bildirildi, ancak sinirden gözü hiçbir şeyi görmeyen Kolombiyalı, eşyalarını toplayıp ayrıldı. Pino’nun bugün ülkesine dönmeyi düşündüğü öğrenildi.

Başkan izin gününde idman yaptırdı

İSTANBUL BŞB yenilgisine bir hayli sinirlenen Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat,  Sportif Direktör Adnan Sezgin’i arayarak, “Yarın (bugün) herkes Florya’da olsun. Saat 10.00’da herkesi orada göreceğim.  Toplantıya eksiksiz katılım istiyorum. Nedir bu takımın hali?” diyerek talimatını verir. Teknik direktör Hagi, Polat’ın talimatı üzerine vermeyi düşündüğü 1 günlük izinden vazgeçer ve saat 10.00’a antrenman koyar. Bu haber takımdaki futbolculara ancak son anda iletilir.
İdmandan sonra futbolcularla bir toplantı yapan Başkan Polat’ın, “Bu formanın değerini bilmiyorsunuz. Herkese acı çektiriyorsunuz. Bütün tarihi rekorları kırdık. Teşekkürler!!! Ne oynadığınızı dahi bilmiyorsunuz. Ne yapıp edip çarşamba günü kupada kazanmalısınız. Bu son şansınız” dediği öğrenildi.

‘Borcumuz yoktur’ yazısını imzalamadılar

BİR iddia, Florya’daki kara tabloyu gözler önüne serer gibiydi.  Sarı kırmızılı camiaya yakın kaynakların anlattıkları, mali tablonun hiç de iç açıcı olmadığını ortaya çıkarırken, buna paralel yaşanan bir olay durumun vahametini anlatıyordu. Futbolcularına bu yılki garanti paralarını uzun süredir ödemeyen yönetim, sürekli erteliyordu. Takımın aldığı kötü sonuçların da etkisiyle, oyunculardan “Borcumuz yoktur” yazısını imzalamaları istendi. UEFA kriterleri gereği böyle bir yönteme başvurmak için çalışma başlatıldı. Ancak beklenmedik bir olayla karşılaşıldı. Futbolcuların hiçbiri bu kağıda imza atmadı.


Bunları da Beğenebilirsiniz