Futbol Baros Beşiktaş'a Q7 de bize yakışır
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Baros Beşiktaş'a Q7 de bize yakışır

“Şu an masa üzerine konmuş bir müzakere yok. Ama Baros Beşiktaş’a hareket getirebilir. Quaresma’da bizim kadromuz içinde kendisine yeni bir başlangıç yapabilir. Bana göre bu mümkün.”

GALATASARAY Başkanı Ünal Aysal, bayramda start alan Spor Toto Süper Lig macerası öncesi tek dileğinin olduğunu söyledi. “Tüm yöneticiler olarak futbolu, futbol gözüyle görür ve umarım bu şekilde yaşarız” dedi.

Hürriyet’e çarpıcı açıklamalar yapan Aysal, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın, “Quaresma’yı verelim, Baros’u alalım” teklifine ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in, “Engin’e verilen 11 maçlık ceza az bile” sözlerine ve “Fenerbahçe, Emre Belözoğlu’nu arıyor mu?” sorumuza içtenlikle yanıt verdi. Galatasaray’ın son durumuyla ilgili de konuşurken şunları söyledi...

Kaka’yı istedim ama teklifimizi reddetti

Fikret Orman’ın, “Q7’yi verelim, Baros’u alalım” açıklamasını Hürriyet’te okudum. Bu takas durumu zaten şifayen konuşuldu. Beşiktaş bize böyle bir teklifle gelirse ilgileniriz. Baros, Beşiktaş’a hareket getirebilir. Quaresma’da bizim kadromuz içinde kendisine yeni bir başlangıç yapabilir. Bu bana göre mümkün. Ama şu an masa üzerine konmuş bir müzakere yok. Baros Beşiktaş’a, Quaresma da bize yakışır.

- Sezon öncesi takımımız her şeyi ile hazır. Belki kadroya bir sol bek takviyesi olabilir. Kaka ile 1 ay önce ilgilendim. Çünkü, çok iyi takım kurduk. Avrupa’da çok tecrübeli bir ismi kadroya takviye etme ihtiyacımız olabilirdi. Ancak, Kaka Türkiye’yi düşünmedi ve Avrupa’yı istedi. Real Madrid ile sorun yoktu. Kaka teklifimizi reddetti. Fikri değişirse kapımız ona açılır.

Engin’i futbola ve hayata kazandıracağız

Engİn Baytar, Süper Kupa finalinde gördüğü kırmızı kart sonrası 11 maç ceza aldı. Çeşitli yorumlar yapıldı. Engin’e ilk ve en fazla reaksiyon veren kişi benim.
Cezalandırılmadır ancak Engin’e verilen cezanın da dengeli, inandırıcı olması gerekir. 11 maçlık cezayı inandırıcı ve gerçekçi bulmadım. Bundan önceki cezaları da göz önünde bulundurup, Engin’e ceza vermeleri gerekirdi.

- Tarafsızlığa gölge düşüren bir ceza aldı Engin. Bu durumu TFF’ye yakıştıramıyorum. Federasyon’un bu duruma düşmesini de istemiyorum. Çünkü, Federasyon’un güven vermesi gerekir. Ben bunu istiyorum. Engin’i biz bundan sonra futbola, hayata ve G.Saray’a kazandırmak için çalışacağız.  Bu görev bize düşüyor. Ancak, öfkesini de kontrol etmeyi artık öğrenmek zorunda.

F.Bahçe’de Emre’yi aratmayacak isimler var

BÜYÜK takımlardan bazı oyuncular gider gelir. Galatasaray gibi Fenerbahçe gibi takımlar giden hiçbir oyuncuyu aramaz. Aramaması gerekir. Bu tip kulüplerin
futbol takımlarının yedekleri, B planı ve gidenlerin yerine takviyeleri, programları hazırlanmıştır. Zaten bu da böyle olmalıdır. Bir futbolsever olarak ben ezeli rakibimiz Fenerbahçe’ye böyle, bu gözle bakıyorum.

- Emre önemli bir isimdi. Ancak, F.Bahçe’nin o bölgede çok oyuncusu olduğuna inanıyorum. Henüz sezon başı olduğu için şu an orada açık yaşıyorlar. Ancak adaptasyon dönemlerinde bu tip sorunlar olur. Gidenler aranır gibi görünür. F.Bahçe ciddi bir rakip ve süratle eksiklerini ortadan kaldıracaktır. Şampiyonluk
yarışında yine sonuna kadar onlarla mücadele edeceğiz.

HABERiMiZ BÜYÜK SES GETiRMiŞTi

BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman’ın müthiş takas teklifi, “Q7’yi verelim, Baros’u alalım” manşetiyle Hürriyet’in 18 Ağustos Cumartesi günkü sayısında yer almıştı. Orman’ın bu önerisine Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’dan dün olumlu yanıt geldi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle