İZMİR HABERLERİ

Baro'dan satranç turnuvası

DHA
25.04.2017 - 14:06Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Barosu Çocuk Hakları Merkezi, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ELO Satranç Turnuvası"nda satranç şampiyonlarını bir araya getirdi.

Isparta, Denizli, Muğla, Manisa, Aydın ve İzmir’den 38 satranç sporcusunun katılımı ile gerçekleşen ve sporcuların kıyasıya mücadelesine tanık olan turnuva sonucunda A ve B kategorilerinde yarışan çocuklar ödüllerini İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan ve İzmir Barosu Genel Sekreteri Av. İlke Erol’dan aldı. Özcan, turnuvanın, Türkiye’de çocuklara yönelik ilk ELO turnuvası olma özelliğine dikkat çekerek, katılımcılar için de önemli bir deneyim fırsatı olduğunu ifade etti ve “Sizler bizim geleceğimizsiniz ve Mustafa Kemal Atatürk devrimlerine, cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak, ilimden yana, bilimden yana tavır sergileyerek bu ülkenin kalkınması, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşması için büyük işler yapacağınıza inanıyorum" dedi.

A ve B kategorilerinde düzenlenen turnuvaya; A kategorisinde 8-14 yaş arası ve 2200 – 1600 ELO/UKD arası puana sahip sporcular, B kategorisine ise 8-14 yaş arası ve 1599 ve altı ELO/UKD puanına sahip sporcular katıldı.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Baro'dan satranç turnuvası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 14 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Baro'dan satranç turnuvası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı