İZMİR HABERLERİ

Baro'dan avukatlara şiddete tepki

DHA
02.04.2016 - 10:55Son Güncelleme :

YEREL HABERLER İZMİR

DHA

 Baro'dan avukatlara şiddete tepki

İZMİR Barosu Yönetim Kurulu 30 mart tarihinde İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde bir grup avukata polis tarafından orantısız güç kullanıldığını belirtip bunu protesto etti.

Baro Yönetim Kurulu adına yapılan yazılı açıklamada meslektaşlarının demokratik haklarını kullanarak avukatlık cübbeleri ile oturma eylemi yaparken polisin sert müdahalesiyle karşıyaştığını, bir avukatın ağır yaralandığını belirtildi. Yazılı açıklamada şu görüşlere yerverildi,

"Kamu düzenini korumakla görevli emniyet mensuplarının ne ülkemiz fertlerine ne de yargının kurucu unsuru, adliye camiasının ayrılmaz parçası olan avukatlara hukuka apaçık aykırı şekilde orantısız şiddet uygulamasına göz yumulması kabul edilemez. Görünürde avukata uygulanan şiddet gerçekte bağımsız savunmaya verilen gözdağıdır; adalete, hukuk düzenine, güvenlik güçlerinin meşruiyetine vurulan birer darbedir. İzmir Barosu olarak Devletin tüm kurum ve erklerinin, anayasa, hukuk ve insan hakları sınırlarını aşan tüm eylemlerine karşı mücadelemize yılmadan devam edeceğimizi bir kez daha yüksek sesle dile getiriyoruz. Meslektaşlarımıza karşı uygulanan haksız, hukuksuz ve orantısız bu şiddeti kınıyor, sorumlulara gereken müeyyidelerin uygulanarak adaletin gerçekleşmesi için konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."İZMİR (DHA)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Baro'dan avukatlara şiddete tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Nisan 2016 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Baro'dan avukatlara şiddete tepki haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı