KAYSERİ HABERLERİ

Baro Başkanı Konaç, Yılın Hukukçusu seçildi

DHA
29.04.2016 - 10:36Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Barosu Başkanı Avukat Fevzi Konaç, Hukukçular Derneği tarafından ''Yılın Hukukçusu'' seçildi. Konaç'a ödül, tüm Türkiye’ye verilen kardeşlik mesajları ile vatan, toprak ve bayrak hassasiyeti adına yaptığı açıklamalar ve duruşu nedeniyle verildi. 

Çağlayan Adliyesinde 2015 yılında görevi başında şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’a verilen ödülün, 2016 yılı takdim törenine, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri eski Konya Milletvekili Av. Hüsnü Tuna ve Av. Necati Ceylan ile birlikte Danışma Kurulu Üyesi Av. Rıza Saka da katıldı. 1970 yılında İstanbul’da kurulan ve ülkenin en eski ve en büyük hukuk derneği olan Hukukçular Derneği, her yıl, Yılın Hukukçusu ödüllerini dağıtıyor. 1700 üyesi bulunan ve üyelerinin tamamı hukukçu olan Hukukçular Derneği’nin üyeleri içerisinde üniversite öğretim üyeleri, milletvekilleri, meclis başkanları, bakanlık yapmış ve halen bakanlık yapmakta olan hukukçular bulunuyor. Derneğin yayın organı olan İdeal Hukuk’ta makaleler, güncel hukuki gelişmeler, raporlar, röportajlar ve hukukçu şahsiyetlere ilişkin biyografiler yer alıyor. Dernek amaçları doğrultusunda konferans ve paneller düzenliyor. Hukukçular Derneği, 1996 yılında “Uluslararası Hukukçular Konferansı” düzenledi. Temellerini 1996 yılında attığı bu konferans ve devam eden konferanslar neticesinde 2009 yılında içinde Almanya, İngiltere, Güney Afrika, Sudan, Pakistan, Mısır, Ürdün, Malezya, Endonezya, Tunus, Belçika ve Kuveyt’inde bulunduğu 22 ülkeden katılan hukukçularla birlikte “Uluslararası Hukukçular Birliği” nin kuruluşunu gerçekleştirdi. 

Hukukçular Derneği, hukuk alanında başarı kazanan, mücadele veren ve büyük hizmetleri geçen hukukçulara Yılın Hukukçusu Ödüllerini veriyor. 2016 yılında Kayseri Barosu Başkanı olarak toplumsal alanda yaptığı çalışmalar, kadın ve çocuk istismarı konusunda gösterilen duyarlılık, kamuoyuna yansıyan önemli davalarda sağduyulu yaklaşımlar ve son zamanlarda yaşanan terör olayları nedeniyle; tüm Türkiye’ye verilen kardeşlik mesajları ile vatan, toprak, bayrak hassasiyeti adına yapılan açıklamalar ve duruş nedeniyle Avukat Fevzi Konaç’a, ''Yılın Hukukçusu'' ödülü verilmesini kararlaştırdı. Dernek Genel Merkezi'nde düzenlenen törenle Kayseri Baro Başkanı Av. Fevzi Konaç’a, ödülünü Hukukçular Derneği Genel Başkan Av. Mehmet Sarı verdi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Baro Başkanı Konaç, Yılın Hukukçusu seçildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Baro Başkanı Konaç, Yılın Hukukçusu seçildi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı