Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Barka'nın hayati tehlikesi sürüyor

  Hürriyet Haber
  13 Ocak 2002 - 15:20Son Güncelleme : 13 Ocak 2002 - 15:20

  Beynindeki damar tıkanıklığı nedeniyle Marmara Üniversitesi (MÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi`nde 3 gün önce ameliyat edilen İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Avrasya Yer Bilimleri Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Aykut Barka`nın, hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

  MÜ Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri, Prof. Dr. Barka`nın halen yoğun bakım ünitesinde uyutulduğunu belirterek, hayati tehlike arz eden durumunda bir değişiklik olmadığını söylediler.

  Yetkililer, Prof. Dr. Barka`nın yarın uyandırılıp uyandırılmayacağına, daha sonra karar verileceğini kaydettiler.  Prof. Dr. Barka, 6 Ocak Pazar günü hastanenin Acil Servisi`ne, sağ elde güçsüzlük ve konuşma bozukluğu yakınmasıyla başvurmuş,  tetkiklerde ise beynin sol yarısını besleyen ana damarda tıkanıklık saptanmıştı. Yapılan tedaviye rağmen 10 Ocak Perşembe sabahı kötüleşen Prof. Dr. Barka, yaklaşık 7 saat süren ameliyata alınmıştı.

  Bu arada, Prof. Dr. Barka gibi beyin damarlarında tıkanıklık nedeniyle aynı hastanede ameliyat olan TRT eski spikerlerinden Tuna Huş`un tedavisi de Yoğun Bakım Servisi`nde sürüyor.

  Hastane yetkilileri, Huş`un sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, karşısındakini takip edebildiğini, kendisine söyleneni algıladığını, ancak konuşma olmadığını ve sağ tarafındaki hareketsizliğin devam ettiğini bildirdiler.
    

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı