Ege Haberleri

EGE

  Barış ve huzur kenti

  Can ÖZLÜ/ İZMİR, (DHA)
  08.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.12.2009 - 19:44

  İzmir’de, Konak Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Karataş semtindeki Dario Moreno Sokağı’nın, yenilenen yüzüyle açılışı için yapılan törene dünyaca ünlü sanatçı Enrico Macias da katıldı.

  Dünyaca ünlü İzmirli sanatçı Dario Moreno anısına, her yıl bir Fransız sanatçıya verilen Dario Moreno ödülüne layık görülen Cezayir asıllı Fransız sanatçı Enrico Macias, ödülünü Karataş’taki Dario Moreno Sokağı’nda düzenlenen törenle aldı.
  İLGİYLE KARŞILANDI
  Dünya’da, Dario Moreno şarkılarını en iyi söyleyen sanatçılardan biri olan Enrico Macias, İzmir’de yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Dario Moreno Sokağı’na akın eden Enrico Macias hayranları ünlü sanatçıya sevgi gösterilerinde bulundu. CHP’li Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın da yer aldığı törende, ödülünü gösteri dünyasının tanınan isimlerinden Erkan Özerman’ın elinden alan Enrico Macias, İzmir’e ve İzmirlilere hayran olduğunu söyledi. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, İzmirlilerin yoğun ilgisi karşısında duygulandığı gözlenen Enrico Macias’a, Konak’ın altın anahtarını hediye etti. Tartan “Dünyanın en önemli sevgi ve dostluk kentlerinin başında gelen İzmir’e son günlerde yöneltilen ‘faşist’ ithamları, bugün buradaki tablo ile çürütülmüş oluyor. İzmir tarih boyunca yaşattığı kardeşlik ve barış duygularını bundan sonra da sürdürecektir” dedi.
  Tartan’dan, ilçenin altın anahtaını alan Macias ise “Anahtar için teşekkür ederim, ama benim İzmir’e ve Konak’a gelmem için anahtara gerek olmadığını çok iyi biliyorum. İzmir yüz yıllardır, Hıristiyanların, Musevilerin ve Müslümanların birarada, huzur içinde yaşadığı örnek bir kenttir. Bu da İzmirli’nin manevi duygularının ne kadar yoğun olduğunun kanıtıdır. Cezayir’de toplum olarak zor günler geçirdiğimiz dönemde, Osmanlı Hükümeti bizlere sahip çıktı. O günden beri biz de sizin bir parçanızız” diye konuştu.
  YANLIŞ YAPILMASIN
  Son günlerde İzmir için yapılan “faşist” benzetmelerini eleştiren Erkan Özerman ise “İzmir yanlış yapmaz, ancak İzmir’e yanlış yapan da bunun bedelini çok ağır öder” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı