Ege Haberleri

EGE

  Barış Selçuk ödülleri DHA'ya

  İZMİR (DHA)
  07 Eylül 2013 - 02:01Son Güncelleme : 06 Eylül 2013 - 16:57

  1994 yılında göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaşama veda eden gazeteci Barış Selçuk’un anısını yaşatmak ve genç gazetecileri teşvik etmek amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 14’üncü kez düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması’nda dört kategoriden üçünde DHA muhabirleri, birinde de Radikal muhabiri birinci oldu.


  Kent Haberi dalında Doğan Haber Ajansı’ndan Mustafa Oğuz’un “Sessiz Sanata Gürültü Cezası” başlıklı haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Habertürk’te “Süper Yükseliş” başlıklı haberiyle Mert Neşet Muslu kazandı.

  Kent TV Haberi dalında Doğan Haber Ajansı’ndan Elif Demirci ve Hakan Güngördü’nün “Bakan Açık Mikrofon Kurbanı” haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Doğan Haber Ajansı’ndan Taylan Yıldırım ve Cihan Durak “Eylemciler Yürüyor” başlıklı haberiyle kazandı.

  Ulusal Haber dalında Radikal Gazetesi’nden Serkan Ocak’ın “İzmir’in Çernobili” haberi birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü Cumhuriyet Gazetesi’nden Ozan Yayman’ın “CD’ler yolda doğurdu” başlıklı haberi aldı.

  Haber Fotoğrafı dalında Doğan Haber Ajansı’ndan Taylan Yıldırım’ın “Bu Hatırlamıyor Ya Diğerleri?” başlıklı haberde yayınlanan fotoğrafı birinciliğe layık görüldü. Bu dalda Hande Mumcu Özendirme Ödülü’nü ise 9 Eylül Gazetesi”nde “Kim Bu Taş Atan Sivil Adamlar?” başlıklı haberde yayınlanan fotoğrafıyla Aydın Çetinkaya kazandı.

  Ödüller, 23 Eylül tarihinde Kültürpark İzmir Sanat’ta saat 19.00’da düzenlenen törenle sahiplerini bulacak.

  Barış Selçuk ödülleri DHAya

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı