Gündem Haberleri

  'Barış Manço Anma Gecesi' Kurtalan Ekspres

  Hürriyet Haber
  30.01.2011 - 12:19 | Son Güncelleme:

  İndigo
  01.02.2011
  22:00

  "Barış Manço Anma Gecesi"
  KURTALAN EKSPRES "Barış Manço anısına"


  Ahmet Güvenç
  Cihangir Akkuzu
  Gür Akad
  Bülent Güven

  Kurtalan Ekspres 1 Şubat 1999 tarihinde kaybettiğimiz Barış Manço anısına sahne alıyor.

  Uzun yıllar birlikte sahne aldıkları Barış Manço için düzenlenen anma gecesinde, aramızdan ayrılan sevgili Bahadır Akkuzu ve sevgili Cem Karaca için de şarkılar söylenecek.

  Kurtalan Ekspres 35 yıllık marka hüviyetine sahip Türkiye'nin ilk rock gruplarından birisidir. Birçok beste ve düzenlemelere de imza atmış olan grup "Etnik Rock" akımının da yurtdışı temsilcilerinden sayılmaktadır..

  Yeni formunun biçimlenmesi Kurtalan Ekspres'in kendi sound'una ve ruhuna uygun olan müzisyenlerin biraraya gelmesiyle daha da etkinleştirilmiştir, daha sert daha tavizsiz rock sounduna ulaşması grubun ağır toplarının kararıyla; rahmetli Bahadır Akkuzu, Ahmet Güvenç ve Cihangir Akkuzu'nun formatladığı biçimde "çekirdek 4'lü" oluşumuna tekrar ağırlık vermesinden ileri gelmektedir, bu ana fikre en uygun isimlerden Gür Akad ve Bülent Güven'in de katılımıyla hem 4'lü gurup hüviyetinin yeniden kazanılması hem tavizsiz Rock sound'unun Kurtalan Ekspres'in özlenen Sound'uyla kitlelerine eniden kazandırılmasından ibarettir.

  NE KADAR: 28,50 TL

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı