ESKİŞEHİR HABERLERİ

Barış İçin Yürüyecekler

IHA
19.09.2015 - 17:56Son Güncelleme :

TÜRK MÜHENDİSLER VE MİMARLAR ODASI’NA BAĞLI ODALARIN ESKİŞEHİR ŞUBELERİNCE ORTAK YAPILAN BASIN AÇIKLAMASINDA 10 EKİM’DE ANKARA’DA YAPILACAK OLAN EMEK, BARIŞ VE DEMOKRASİ MİTİNGİNE ESKİŞEHİR’İ DAVET ETTİ.

IHA

Türk Mühendisler ve Mimarlar Odası’na bağlı odaların Eskişehir şubelerince ortak yapılan basın açıklamasında 10 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan emek, barış ve demokrasi mitingine Eskişehir’i davet etti.
Eskişehir İnşaat Mühendisleri Odası önünde, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu adına konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Neşet Aykanat, Türkiye’de son dönemlerde yaşanan terör olaylarına dikkat çekerek Türkiye’nin 7 Haziran’dan bu yana saray merkezli bir irade ile parlamentonun ve Anayasa’nın askıya alındığı karanlık bir girdabın içine sürüklendiğini öne sürdü. “İktidar hırsı ile gözlerini kan bürümüş olanlar ağızlarından kan damlayarak toplumu savaşa ve ölüme davet etmektedir” diyen Aykanat, sürecin normalleştirilmesi için Kürt sorununun şiddetten uzak, barışçı eşitlikçi, demokratik koşullarda ve bir arada yaşam felsefesine uygun şekilde çözülmesi gerektiğini belirtti. Ölümlerin acilen durdurulması, PKK’nın koşulsuz olarak silah bırakması gerektiğine de dikkat çeken Aykanat şunları dile getirdi:
“19 Eylül Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları Dayanışma Günü’nde ülkemiz, halkımız ve geleceğimiz için taşıdığımız sorumluluğun bir gereği olarak bir çağrı daha yapıyoruz. DİSK, KESK, TMMOB ve TBB’nin çağrısı ile 10 Ekim’de Ankara’da yapılacak olan “ Savaşa inat Barış Hemen Şimdi. Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi’ne tüm kamuoyunu davet ediyoruz. Savaşa hayır, barış hemen şimdi.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Barış İçin Yürüyecekler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 17 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Barış İçin Yürüyecekler haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:27
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  19:16
Sayfa Başı