AYDIN HABERLERİ

Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi bildirisi

AA / Suat Deniz
24.02.2016 - 17:54Son Güncelleme :

- Bildiriye imza atan eski ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu'nun, açığa alındığı bildirildi

Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi bildirisi
AA / Suat Deniz

AYDIN (AA) - "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" bildirisine imza atan eski Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu'nun açığa alındığı bildirildi.

Prof. Dr. Boylu, gazetecilere yaptığı açıklamada, hakkında İzmir'de açılan davada yetkisizlik kararı verilmesine rağmen Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ceza davası açıldığını ve bu soruşturmanın selameti için görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Boylu, Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan'ın imzasıyla görevden uzaklaştırma yazısının kendisine tebliğ edildiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Benim imzam, İzmir imzacıları arasında. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen bir soruşturmada yetkisizlik kararı verilerek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi, davanın sonlanması için ama burada Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı dava açmış. Mükerrer bir dava açılmasını da anlayamadım. İzmir’de açılan bir dava var, yasal süreç devam ediyor. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tekrar ceza davası açmış. Ona istinaden 657’ye sokmuşlar ama normalde biz YÖK Kanunu'na, 2475 sayılı kanuna bağlıyız. Ona bağlı olarak da görevden uzaklaştırma tedbiri uygulandığı bana dün ADÜ’den tebliğ edildi. Soruşturmanın selameti açısından ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın imzasıyla görevden uzaklaştırıldım.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi bildirisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi bildirisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı