« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barış güvercini uçuran Batman Petrolspor disipline sevk edildi

Batman’da geçen pazar günü oynanan Batman Petrolspor-Sandıklıspor maçı öncesi, ’barış güvercini’ uçurdukları gerekçesiyle ev sahibi takım, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Arif ARSLAN / BATMAN DHA
SON GÜNCELLEME

Batman’da geçen pazar günü oynanan ve ev sahibi ekibin 4- 1 üstünlüğü ile sona eren Batman Petrolspor- Sandıklıspor maçı öncesi, Batman Petrolspor Kulüp Başkanı Aydın Gülmez ve futbolcuların barışı temsil eden beyaz güvercinleri uçurarak, sezonun ilk maçı nedeniyle görevli polis memurlarıyla da tek tek tokalaşmıştı.

TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, bu maçla ilgili gözlemci raporu doğrultusunda, sahasında Sandıklıspor’u konuk eden Batman Petrolspor A.Ş. maç öncesi ’barış’ güvercinleri uçurttuğu gerekçesiyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

3’üncü Lig 3’üncü Grup temsilcisi Batman Petrolspor ile ilgili, TFF’nin resmi web sitesinde yayınlanan kararda, "Batman Petrolspor A.Ş. Kulübü’nün 23.08.2015 tarihinde oynanan Batman Petrolspor A.Ş. - Sandıklıspor Spor Toto 3. Lig 3. Grup müsabakasındaki ’talimatlara aykırı hareket’ nedeniyle 2015-2016 Sezonu Spor Toto 3. Lig Müsabakaları Statüsünün 6/14. maddesi ile Futbol Disiplin Talimatının 46. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir" denildi.

TFF'nin, Batman Petrolspor'u Disiplin Kurulu'na sevk gerekçesinin ise güvercin uçurulması için 'izin alınmaması' olduğu belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz