İZMİR HABERLERİ

Barış Günü Şiir Ve Türkülerle Kutlandı

IHA
02 Eylül 2015 - 12:08Son Güncelleme : 02 Eylül 2015 - 12:09

BU AY Kİ TEMASINI ‘KENTTE, YURTTA VE DÜNYADA BARIŞ’ OLARAK BELİRLEYEN KONAK BELEDİYESİ 1 EYLÜL DÜNYA BARIŞ GÜNÜ’NÜ İZMİR ENTERNASYONAL FUARI’NDAKİ STANDINDA ŞİİR VE TÜRKÜLERLE KUTLADI.

IHA

Bu ay ki temasını ‘Kentte, yurtta ve dünyada barış’ olarak belirleyen Konak Belediyesi 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü İzmir Enternasyonal Fuarı’ndaki standında şiir ve türkülerle kutladı. Kültüprak 3 No’lu holde yer alan stantta gerçekleşen etkinlikte Sinem Atasoy ünlü şairler Melih Cevdet Anday, Cahit Sıtkı Tarancı, Edip Cansever ve Turgut Uyar’ın şiirlerini seslendirdi. Barışa duyulan özlemin dile getirildiği etkinlikte sanatçı Arzu Kurun da türküleriyle fuar ziyaretçilerine müzik dolu bir akşam yaşattı. Emre Uyumaz’ın gitarıyla eşlik ettiği dinletide halk ozanı Aşık Veysel’in eserlerinin yanı sıra pek çok sevilen türkü de seslendirildi.
MİMİKLER KUKLA YAPTI
Bu yıl ‘Bir ömür Konak’ temasıyla fuara katılan Konak Belediyesi’nin standında dikkat çeken bir diğer etkinlik ise kukla sanatçısı Deniz Özgökbel yönetiminde gerçekleşen kukla atölyesi oldu. Anne babalarıyla birlikte fuara gelen çocuklar kukla sanatçısı Özgökbel’den Türk Gölge Oyunu’nun en önemli karakterlerinden Hacivat ile Karagöz’ün kuklalarının nasıl yapıldığını öğrendi. Bir saat süren kukla çalışmasında yeteneklerini sergileme fırsatı balan çocuklara keyifli çalışma sonunda yaptıkları kuklalar armağan edildi.
KARİKATÜRLER YÜZ GÜLDÜRDÜ
Konak Belediyesi’nin fuar standını ziyaret edenler ayrıca karikatürist Yıldırım Yıldırımöz’e portrelerini de çizdirebiliyor. Saatler öncesinden isimlerini yazdırarak sıraya giren ziyaretçiler esprili bir dille çizilen karikatürlerini görünce gülümsemekten kendilerini alamıyor. Her gün 10 kişinin karikatür portresini çizen Yıldırımöz, çizimleri fuar hatırası olarak onlara armağan ediyor. Başarılı çizimleriyle dikkat çeken karikatürist Yıldırım Yıldırımöz fuar süresince Konak Belediyesi standında çizimleriyle yer almaya devam edecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Barış Günü Şiir Ve Türkülerle Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Barış Günü Şiir Ve Türkülerle Kutlandı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:34
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   13:26
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:10
  • Yatsı
   21:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı