Ege Haberleri

  Barış Gemisi Kuşadası’nda

  Latif SANSÜR / KUŞADASI (Aydın), (DHA)
  28.09.2015 - 14:38 | Son Güncelleme:

  DÜNYANIN en büyük barış gemisi olarak bilinen The Oceanic Dream Peace Boat, dünya turu çerçevesinde bu sabah Aydın’ın Kuşadası ilçesine geldi. Saat 10.00’da Kuşadası Limanı’na demirleyen gemiden inen 900 yolcu gün boyu çarşıda gezip, bol bol alışveriş yaptı.

  Merkezi Japonya’da bulunan The Oceanic Dream Peace Boat (Barış Gemisi) adlı uluslararası sivil toplum kuruluşu ile aynı adı taşıyan gemi Kuşadası’na geldi. Barış Gemisi, Kuşadası Belediye Başkanvekili Tufan Asrav ve Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Canan İnanç tarafından karşılandı. Barış Gemisi Uluslararası Koordinatörü Omura Yuko ile görüşen Asrav ve İnanç, dünyanın en acil ihtiyacının ’barış’ olduğunu belirtti. İkili, insan hakları ve barış mesajıyla yola çıkan uluslararası bir sivil toplum örgütünün üyelerini Kuşadası’nda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını vurguladı.

  Barış Gemisi Kuşadası’nda

  Görüşmede, Barış Gemisi ile geliştirilebilecek ortak projelerle ilgili olarak görüş alışverişinde bulunuldu. Gemiden inen 900 yolcu, gün boyu ilçede gezip sahildeki kafeterya ve restoranlarda oturdu, çarşıda bol bol alışveriş yaptı.

  BARIŞ GEMİSİ

  İlk olarak 1983 yılında Japonya’dan yola çıkan Barış Gemisi, ülkenin Asya-Pasifik’teki saldırılarına ve sansürüne bir cevap olarak Japonya kıyılarını dolaşmıştı. Çevre, barış, insan hakları ve sürdürülebilir bir kalkınmayı teşvik etmek amacıyla çalışan uluslararası bir sivil toplum örgütü olan Barış Gemisi, çeşitli kampanyalar kapsamında turlar gerçekleştiriyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı