« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barış anlaşması

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Figo’ya teklif yaptım, gelmedi

Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili ile Leeds United Başkanı Peter Ridsdale, İstanbul ve İngiltere'de oynanacak Şampiyonlar Ligi maçlarına 500'er taraftarı götüreceklerini açıkladılar.

Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili ile Leeds United Başkanı Peter Ridsdale, bu sezon oynayacakları Şampiyonlar Ligi maçları öncesinde Leeds'te bir araya gelerek, dostluk mesajları verdiler. Bilgili, İngiliz kulübünün davetlisi olarak gittiği İngiltere'de, Leeds United yöneticileriyle bir araya geldi.

Görüşme sonrasında taraflar, İstanbul ve Leeds'te oynanacak her iki maçta da olay çıkmaması için gereken her türlü önlemin alınması konusunda fikir birliğine vardı. Serdar Bilgili, her iki takım taraftarlarının deplasmanlardaki maçlara gidebileceğini ve kulüplerin 500'er kişilik kontenjan ayıracağını söyledi.

Bilgili, ‘‘İngiltere'de bizim burnumuz bile kanamaz. Çekinecek hiçbir şey yok. Leeds ile dostluk maçı oynayacağız’’ dedi. Bu arada Leeds United Kulübü'nden yapılan açıklamada, itinayla seçilmiş 500 taraftarın 18 Ekim'de İstanbul'da yapılacak Beşiktaş-Leeds United maçına getirileceği belirtildi.

Rövanş maçı için Beşiktaş Kulübü'nden de az sayıda taraftar getirmesini isteyen Leeds United Başkanı Peter Ridsdale, seçilecek 500 kişi dışında ısrarla Türkiye'ye gitmek isteyen İngiliz taraftarlarının, kötü amaçlı değerlendirileceğini belirterek, bu kişilerin ülke dışına çıkmamaları için yetkililerle temas halinde olduklarını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler