DÜZCE HABERLERİ

Barınakta Hayvanların Tıbbi Rehabilitasyonu Yapılıyor

IHA
21.07.2015 - 14:43 Son Güncelleme :

DÜZCE BELEDİYESİ HAYVAN BARINAĞINDA HAYVANLARA TIBBİ REHABİLİTASYON YAPILIYOR.

IHA

Havaların ısınması ile birlikte sıkça rastlanılan başıboş hayvanlara karşı Düzce Belediyesi tarafından ‘hayvanların toplanması’ ve ‘ tıbbi rehabilitasyonlarının yapılması’ çalışmalarına hız verildi.
Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından özellikle başıboş köpekler için ‘toplama’ çalışmaları gerçekleştiriliyor. Hayvanları Koruma Kanun ve Yönetmeliği çerçevesinde toplanan hayvanların Düzce Belediyesine ait hayvan barınağında bakım ve tedaviye yönelik tıbbi rehabilitasyonu yapılıyor. Ardından söz konusu kanun gereğince tıbbi rehabilitasyonu yapılan hayvanlar küpe takılarak doğal ortama bırakılıyor. Hayvan barınağında ise sadece yavrulu anneler ile tedavisi devam eden hayvanlar kalabiliyor.
Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından bu konuda yapılan açıklamada “Düzce Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanun ve Yönetmeliğince titizlikle yürütüyor. Sahiplendirmeye yönelik çalışmalarını ise Düzce’deki hayvan hakları savunucularıyla işbirliğinde gerçekleştiriliyor. Söz konusu kanun gereğince, sokaklardan toplanan başıboş hayvanlar belediyeye ait hayvan barınağında bakım ve tedavilerine yönelik tıbbı olarak rehabilite ediliyor. Kuduz aşıları yapılıp kısırlaştırıldıktan sonra doğal ortama bırakılıyorlar. Barınakta sadece yavrulu anneler ile tedavisi devam eden hayvanlar kalıyor” denildi.
250 hayvan kapasiteli barınakta bulunan hayvanlar ise çevre fabrikalardan toplanan yemeklerle beslendiğini belirten yetkililer yemeklerin yetersiz kalması durumunda katı mama takviyesi yapıldığını belirttiler. Hayvanların sahiplendirilmesine yönelik çalışmalar ise Düzce’deki hayvan hakları savunucularıyla işbirliğinde gerçekleştiriliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Barınakta Hayvanların Tıbbi Rehabilitasyonu Yapılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Barınakta Hayvanların Tıbbi Rehabilitasyonu Yapılıyor haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:18
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:22
 • Akşam
  17:36
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı