« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bardarbunga Yanardağı millilerin rotasını değiştirdi

A Milli Futbol Takımı'nın 9 Eylül'de İzlanda ile deplasmanda oynayacağı hazırlık maçına kısa bir süre kala beklenmedik bir gelişme yaşandı. Ada ülkesindeki Bardarbunga Yanardağı faaliyete geçti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

A Milli Futbol Takımımız'ın 9 Eylül'de 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde konuk olacağı İzlanda’da korkulan oldu; Bardarbunga Yanardağı faaliyete geçti. Ada üzerinde şimdilik küçük bir bölgede uçuş yasağı var
Perşembe gece yarısından sonra küçük depremler gerçekleşen bölgede ilerleyen saatlerde faaliyet arttı. Yetkililer şimdilik çok ciddi bir kül çıkışı gerçekleşmediğini söylese de hava trafiğinde alarm seviyesi kırmızıya yükseltildi. Ada’da havaalanları açık ama volkanın üzerinden uçuş yasak.

Bardarbunga Yanardağı millilerin rotasını değiştirdi İZLANDA VE PAPUA YENİ GİNE’DE YANARDAĞLAR HAREKETE GEÇTİ

İzlanda’da 2010 yılında Eyjafjallajokull Yanardağı’nın faaliyete geçmesi ada ülkesinde kaos yaratmakla kalmamış, önce Avrupa-Kuzey Amerika arasındaki uçuş trafiğini, daha sonra da çıkan bulutların Avrupa’ya yönlenmesiyle Batı Avrupa’daki uçuşları son derece olumsuz etkilemişti. 100 binden fazla uçuş iptal olmuş, 8 milyon dolayında kişi havaalanlarında günlerce bu iptal ve rötarlardan etkilenmişti. (NTV Spor)


Bardarbunga Yanardağı millilerin rotasını değiştirdi

Bardarbunga Yanardağı, başkent Reykjavik’e 220 kilometre mesafede. İzlanda’daki durum A Milli Futbol Takımımızı da yakından ilgilendiriyor. 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerinde A Grubu’nda İzlanda ile aynı grupta yer alıyoruz ve ilk maçımızı da 9 Eylül’de İzlanda ile deplasmanda oynayacağız. Bu tarihe kadar bu ada ülkesindeki volkanik faaliyetlerin nasıl gelişeceği kuşkusuz uçuşları ve dolayısıyla Milli Takımımız’ı da etkileyecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz