"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bardağı taşıran son damla bana attığı tokat oldu

Sözlüm çok kıskançtı, bu yüzden sürekli tartışırdık. Bir tartışma sırasında bana tokat attı, ayrıldık. Şimdi kimseyi sevemiyorum.

Merhaba Güzin Abla, yazılarını her gün takip ediyorum. Bir gün sana yazacağım gerçekten aklıma gelmezdi...
Ben 23 yaşında, oldukça güzel bir genç kızım. Bunu etrafımdaki herkes söylüyor.
Bundan dokuz ay öncesine kadar sözlüydüm ama ayrıldık. Çünkü sözlüm çok kıskançtı. Bana bu yüzden çok hakarette bulunur, en ufak tartışmamızda bile hakaretler yağdırırdı. Bardağı taşıran son damla ise bir tartışma sırasında bana tokat atması oldu.
Aslında beni çok seviyordu, bunları yapmasının sebebi de beni kaybetme korkusuydu. Ama bu sevgi sonunda bize zarar verdi ve ayrıldık.
Ara sıra aklıma geliyor. Ne de olsa 2,5 senelik bir beraberliğimiz oldu. Unutmak kolay değil...
Şu anda da peşimde birçok erkek var ama benim gözüm kimseyi görmüyor. İlk başta bir hoşlanma durumu oluyor ama birkaç gün sonra soğuyorum. Kimseyi sevemiyorum.
İçimden hep onlarla dalga geçip, kendime bağlayıp bırakmak geliyor ama kendimi frenliyorum, çünkü ben öyle bir insan değilim.
Yaşadıklarım beni çok yıprattı, yine de üstesinden geldim bir şekilde. Şimdi aşık olmak istiyorum, eskisi gibi birini sevmek istiyorum ama yapamıyorum. Lütfen bana bir akıl ver, ne yapmam gerekiyor? Sorun bende mi sence?
- Rumuz: Aşksız kız

Sevgili kızım, eski sözlünün davranışı seni ürkütmüş, doğal olarak erkeklere yakınlık duymanı engellemiş. 2,5 yıl diyorsun, az mı? Bu süre içinde sürekli hakaret görmüşsün, sonunda da dayak yemişsin.
Aslında “Bir tokattan ne çıkar” şeklinde bir zihniyet vardır ama ben bunu asla kabul etmem. Çünkü bana göre her şey bir tokatla başlar. Seni bu nedenle kutlamak da isterim. İyi ki taviz vermemiş, noktayı koymuşsun.
Daha sözlüyken hakaret eden, tokat atan bir adam, evlendikten sonra kim bilir neler yapardı sana! İyi ki razı olup sessiz kalmamışsın.
Kıskançlık ya da sevgi, nedeni ne olursa olsun, bu davranış karakter zaafından kaynaklanır. Ben bu genç adamın seni sevdiğine de inanmıyorum, çünkü insan sevdiğine asla zarar veremez.
Şimdi bilinçaltında erkeklere karşı tepkilisin. Bu nedenle yüreğini herkese kapalı tutuyorsun. Ayrıca henüz yüreğinin kapılarını aralamayı başaracak kimseyle karşılaşmamışsın anlaşılan. Sabırlı ol, zaman her şeyi çözecektir. Sorun sende değil, merak etme...

Sevdiğim başka, sevenim başka sevgilim hepsinden başka

Merhaba Güzin Abla, ben 19 yaşında, esmer, uzun boylu, güzel sayılabilecek bir kızım. Sekiz aydır süren bir ilişkim var.
Sevgilim 22 yaşında. Şimdiye kadar beni iki kez terk etti. Bunları mecbur kaldığı için yaptığını biliyorum ama neticede ondan soğudum. Üzülmesine dayanamadığım için de ondan ayrılamıyorum, çünkü o gerçekten çok iyi biri.
Çevremde hoşlandığım biri daha var. Yaptığım yanlış, biliyorum ama gönül ferman dinlemiyor işte... Ben ona yaklaşmaya çalıştıkça o benden kaçıyor. Dört aydır tanışıyoruz, daha bir kez bile baş başa muhabbet edemedik.
O, çevremdeki diğer erkeklere hiç benzemiyor. Diğerleri bana hemen çıkma teklifi ederken, o uzak duruyor.
Bir başkasından hoşlandığını biliyorum. Kız onu sevmiyor ama o ısrarla peşinde. Ben, onu hak etmeyen biriyle olmasına katlanamam.
Sevdiğim başka, sevenim başka, sevgilim hepsinden başka... Yardım et lütfen, ne yapayım?
- Rumuz: Hak ettiğim

Sevgili kızım, senin o “hak etmiyor” dediğin kızdan farkın ne? Adam seni istemiyor, senden bucak bucak kaçıyor, sen üstüne düşüyorsun.
Bir yandan da seni iki kez terk etmiş sevgilinden vazgeçemiyorsun. Nedenini yazmamışsın ama nedense ona hak veriyorsun. Buna rağmen soğuduğunu da söylüyorsun.
Bağışla ama senin bu aşk üçgenine anlam veremedim. Yaşına göre biraz daha akıllıca davranmanı beklerdim.

X