Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bardağı doldurmak...

FENERBAHÇE yeni bir teknik adam için “yarısı dolu yarısı boş” bir bardak gibidir.. Tıpkı Daum’un Fenerbahçe’si gibi..

Daum akıllı bir çalıştırıcı.. Türkiye’yi iyi tanıyor, Fenerbahçe taraftarını iyi tanıyor, medyayı iyi tanıyor.. Bardağın boş kısmını doldurmaya çalışırken, dolu kısmından nasıl faydalanacağını düşünüyor.

İyi başlamak önemli

Mehmet Topuz, Özer, Semih gibi önemli eksikler varken, Lugano henüz alınmamışken elde edilecek sonuçlar önemliydi. Süper Kupa’nın kazanılması, Avrupa Ligi’nde tur atlanması ve lige iyi başlanmasıyla bu zorlukları aşabileceğini gösterdi Daum..

Cristian-Emre ikilisinin uyumu takım olma yolunda atılan en önemli adım belki de.. Alex ve Carlos gibi iki “ünlü” Brezilyalı’nın olmadığı anlarda sahne alan Dos Santos’un takıma kazandırdığı estetik önemli.. Gökhan Gönül’ün savunmadaki gayretini sürdürmesi, bunun yanında artık hücumda daha etkin olmaya çalışması da önemli.

Savunmada sorun var

Bardağın boş kısmında dün Güiza vardı.. Alex’in çıkmasıyla hücumda yalnız kalır gibi oldu. Deivid yeterli derecede İspanyol forvete yaklaşamadı. Yine de bütün Sivasspor savunması Güiza’ya boş alan bırakmamaya çalıştı..

Lugano yoktu, Fenerbahçe güçlü bir rakibini 3 golle aştı.. Lugano gelirse Bilica yedek kulübesine gidecek gibi görünüyor. Bu Fenerbahçe’nin savunma anlayışını güçlendirebilir, ama geriden oyun kurma konusunda sıkıntılar da yaşanabilir..

İşler iyi gidiyor


Fenerbahçe’de bardağın tamamını doldurmak zordur.. O uyumu yakalamak zordur.. Şimdilik işler iyi gidiyor, gerisi nasıl olacak hep beraber göreceğiz..

Sivasspor cephesinde ise işler pek de iyi gitmiyor. Bülent Uygun’un öğrencilerinin bir an önce bir çıkış yapmaları gerek.. Belki de kısmet Shaktar maçınadır, kim bilir...

 

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI