« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barcelona'ya Arda sözü

İspanyol gazeteleri, Barcelona Başkanı Laporta'nın telefonla görüştüğü Rijkaard'dan, Galatasaraylı futbolcunun transferi için vize aldığını ileri sürdü. Diarioas gazetesi, Hollandalı hocanın bu sezon yararlanmak istediği yıldız futbolcuya önümüzdeki yıl izin vereceğini bildirdiğini yazdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; İspanyol basını gerek sayfalarında, gerekse internet sitelerinde Rijkaard ile birlikte Arda Turan'ı da gündeme almaya başladı. El Mundo Deportivo ve Diarioas gazeteleri dünkü yayınlarında, Galatasaray Teknik Direktörü'nün, yıldız futbolcuyu önümüzdeki sezon Barcelona'ya kazandırmak için söz verdiğini ileri sürdüler.

El Mundo, Ivan Vargas imzalı haberde, Arsenal, Sevilla, Valencia ve Manchester City gibi dev kulüplerin de gözlerini diktiği Arda Turan için en önemli adımı Barcelona'nın attığını yazdı. Gazete, "Osmanlıların yeni gözdesi" diyerek övgüler yağdırdığı Arda Turan için, Rijkaard'ın devrede olduğunu ve bu oyuncuyu, Katalan ekibine kazandırmak istediğini iddia etti.

Laporta detaylı bilgi aldı

Diarioas gazetesi yazarlarından Moises Llorens ise Barcelona Başkanı Joan Laporta ile Galatasaray Teknik Direktörü Rijkaard'ın, Arda'nın geleceğiyle ilgili bir telefon görüşmesi yaptıklarını yazdı. Llorens, İspanyol devi Barcelona'nın ABD'deki hazırlık kampındayken yapılan görüşmede, Başkan Laporta'nın Arda ile ilgili bilgi aldığı ve Hollandalı hocanın övgüler yağdırdığını da vurguladı.

Ancak haberde, Rijkaard'ın, Laporta'ya, bu sezon bırakmayı düşünmediklerini bildirdiği Arda Turan ile ilgili "Önümüzdeki sezon bu izni verebiliriz" hatırlatmasını yaptığı da belirtildi.

Moises Llorens, Arda konusunda yürütülen bu gizli görüşmeler sonucunda Barcelona'nın önemli gelişmeler kaydettiğini, Türk yıldızın transferi için önümüzdeki aylarda açıklama yapılabileceğinin altını çizdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler