« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barcelona'nın 'Demir Adam'ı Puyol

Barcelona Kaptanı, bütün sakatlıklarında doktorların verdiği tarihlerden önce oynamayı başardı. En son Getafe maçında sakatlanınca uzun süre oynamayacağı açıklandı. Ancak o yine 7 Ekim’deki El Clasico’ya yetişecek.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

BARCELONA Kaptanı Puyol’a sakatlıklar vız geliyor. Yüzünden aldığı darbe sonrası sahalara özel bir maskeyle dönen, ancak 15 Eylül’deki Getafe maçında sol dizinden sakatlanarak 4-6 hafta arasında forma giyemeyeceği açıklanan Puyol’un hızla iyileşmesi herkesi şaşırttı.
Üç hafta içinde yeniden sahalara dönebileceği açıklanan İspanyol savunma oyuncusunun, 7 Ekim tarihindeki El Clasico’ya da yetişebileceği belirtildi.

Geçirmediği sakatlık kalmadı

15 yaşında omzundan geçirdiği sakatlıktan dolayı futbol hayatı bitme noktasına gelen Puyol, buna rağmen Barca hayalini gerçekleştirmeyi başardı. Kariyeri boyunca yaşamadığı sakatlık kalmamasına rağmen mucize geri dönüşlerle de kendisine verilen “demir adam” lakabının hakkını verdi.  Bu arada Devler Ligi’nde R.Madrid’le eşleştikleri yıl sakatlığına rağmen ameliyat olmayan Puyol o günleri, “Takımda stoper yoktu. O maça çıkmalıydım” diye anlatıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz