« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barcelona'dan FIFA'ya transfer yasağı eleştirisi

Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, İspanyol kulübünün altyapı tesisleri La Masia'daki genç yabancı futbolculara ilişkin verilen cezalar nedeniyle FIFA'yı eleştirdi.

AA
SON GÜNCELLEME

La Masia'daki bazı yabancı futbolcular ile usulsüz sözleşme yapıldığı gerekçesiyle FIFA tarafından verilen 2 dönem transfer yasağı gelecek ocak ayında bitecek olan Barcelona, FIFA ile tekrardan sorun yaşamaya başladı. FIFA'nın geçen hafta aldığı kararla, 16 yaşındaki Kamerunlu futbolcu Patrice Sousia'ya La Masia'yı terk etmesi ve Barcelona B Genç Takımı'nda antrenmanlara bile çıkmaması tebliğ edilmişti.

Lassa ile Barcelona'nın sponsorluk anlaşması için bugün yapılan basın toplantısında, FIFA'nın kararıyla ilgili bir soruya yanıt veren Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, "Çok adaletsiz bir karar. Özellikle söz konusu olan, futbol oynamak isteyen genç bir çocuksa daha da adaletsiz. Daha önceden de söyledik, FIFA'nın bu kararları çok ölçüsüz. Patrice olayı ve diğerleri hakkında daha fazla açıklama yapacak değilim ama Barcelona Kulübü üzerine düşeni yapmıştır" diye konuştu.

Öte yandan La Liga'da oynanan Atletico Madrid-Barcelona maçında hakem Mateu Lahoz'un, Katalan takımı lehine 4 penaltıyı vermediği iddialarıyla ilgili sorular üzerine Bartomeu, şunları söyledi: "İç veya dış, takıma etki eden her unsur bizi endişelendiriyor. Bunları çözmeye çalışıyoruz. Hakemlere çok saygı gösteriyoruz. Sezon uzun ve takım iyi oynuyor. Sezon başlangıcından çok memnunuz. Eğer hoşumuza gitmeyen şeyler olduğunu görürsek yapmamız gerekeni yaparız."

Josep Maria Bartomeu ayrıca, Barcelona'da her futbolcunun çok özel olduğunu, ancak Arjantinli oyuncu Lionel Messi'nin sahaya çıktığında işin renginin değiştiğini söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler