« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barcelona'da Arda zirvesi

Arda Turan transferini 18 Temmuz'da yapılacak kongre sonrasına bırakan Barcelona Kulübü İdari Kurulu, teknik direktör Luis Enrique ve camiadan gelen tepkiler üzerine pes etti. Katalan kulübünün yönetimi Arda transferini görüşmek için pazartesi günü olağanüstü toplantı yapacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Barcelona'da kulüp yönetiminin, Arda Turan'ın transferini görüşmek üzere pazartesi günü toplanacağı iddia edildi.

Barcelona Kulübü'ne yakınlığı ile bilinen spor gazeteleri Sport ve El Mundo Deportivo, Arda Turan'ın Katalan temsilcisinde forma giyip giymeyeceğinin, 6 Temmuz Pazartesi günü belli olacağını öne sürdü.

Barcelona'da 18 Temmuz'da düzenlenecek kulüp başkanlığı seçiminden önce Arda Turan'ın transferine imza atmayı uygun bulmayan idari kurulun, kulüp içinden ve teknik direktör Luis Enrique'den gelen baskının ardından Türk futbolcu için hafta başında toplanma kararı aldığı bildirildi.

Barcelonada Arda zirvesi

SPORT: LUIS ENRIQUE ONU HEMEN İSTİYOR
Sport gazetesinin manşetinde Arda Turan'ın fotoğrafının üzerine "Onu hemen istiyor" başlığı atılarak, Luis Enrique'nin transfer konusunda çok ısrarcı olduğu vurgulandı.

Barcelona ve Atletico Madrid'in ödenecek bonservis bedeli konusunda tamamen anlaşmaya vardığını ifade eden Katalan spor gazeteleri, "Luis Enrique, Barcelona'da idari kurul ve eski kulüp başkan yardımcısı Faus ile konuşarak Arda Turan'ı istediğini söyledi. Pazartesi, Arda Turan için karar günü olacak" ifadelerini kullandı.

RAMON ADELL'İN KARARI ÇOK ÖNEMLİ
Pazartesi günü TSİ 20.00'de toplanacak idari kurula başkanlık eden Ramon Adell'in, Arda'yla ilgili verilecek kararda etkili olacağı, kulüpte başkanlık seçimlerine katılan adaylardan bazılarının milli futbolcunun transfer kararının erken verilmesine karşı olduğu belirtildi.

Bu arada, Arda Turan'ın Atletico Madrid'den transfer edilmesiyle ilgili görüşmeleri yapan Barcelona'nın son başkanı ve 18 Temmuz'daki seçimlerin en güçlü adaylarından Bartomeu, Katalan televizyonuna yaptığı açıklamada, Atletico Madrid'e ödenecek bonservis bedelinin 35 milyon avronun biraz daha altında olacağını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz