« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barcelona ve M. City yıldızlarına şok!

Arjantin’deki yetkililer, içerisinde Sergio Aguero ve Javier Mascherano’nun bulunduğu 444 oyuncunun transferlerini vergi kaçakçılığı ihtimali nedeniyle araştırıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

tr.eurosport.com'un haberine göre; Manchester City’nin yıldızı Sergio Agüero ve Barcelona’nın orta sahadaki kilit ismi Javier Mascherano’nun zamanında takımlarına geçişlerini inceleme altına alacağını bildiren Arjantinli yetkililer, “Bu futbolcuların transferlerinde vergi kaçakçılığı ihbarı aldık. Oyuncuların ilk etapta Arjantin’den çıkışlarına göz atmamız gerekecek” ifadelerini kullandılar.

Pablo Zabaleta, Ever Banega, Pablo Piatti ve Diego Forlan gibi isimlerin de bulunduğu listede futbolcuların Arjantin’den çıkışları baz alınıyor. Örneğin Aguero’nun Independiente’den Atletico Madrid’e transferi araştırılacak ancak sonraki City transferine bakılmayacak. Aynı şekilde Mascherano’nun River Plate-Corinthians transferi için de geçerli.

Bu araştırmada özellikle Şilili defans oyuncusu Jonathan Botinelli’nin River Plate’e ilginç yoldan satışı emsal niteliği taşıyor. Şili kulübünün hala kadrosunda görünen Bottinelli transferi dahil, Arjantinli yetkililer 146 menajer ile 12 oyuncuya tarafların durumu netleşene kadar oynama yasağı verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz