« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barcelona Van Persie'yi istiyor

Fenerbahçe'de, yedek kaldığı için hocası Pereira ile sorun yaşayan Hollandalı golcü Robin van Persie ile Barcelona'nın ilgilendiği ileri sürüldü.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Ocak ayı transfer döneminde ekonomik davranmak zorunda olan Barcelona'nın Robin van Persie ile ilgilendiği iddia edildi.

İspanyol Mundo Deportivo gazetesinin iddiasına göre, FC Barcelona'nın teknik sekreteri Robert Fernandez'in, Hollanda ile Çek Cumhuriyeti arasında oynadığı maçta van Persie'yi izledi. Hücumda tecrübeli ve fiyat olarak uygun isimlere yönelen FC Barcelona'nn, Fenerbahçe'de mutlu olmadığı belirtilen van Persie için girişimde bulunacağı belirtildi.

Barcelona Van Persieyi istiyor
Takım profiline uygun olan Hollandalı yıldızın 3,5 milyon Euro gibi bir rakam karşılığında transfer edilebileceği, Katalanların ara dönemde İstanbul'un yolunu tutacağı kaydedildi. Haziran 2015 tarihindeki toplam borcu 328 milyon Euro olan ve sadece 10 milyon Euro'luk transfer bütçesi olan FC Barcelona'nın, Celta Vigo'da forma giyen Nolito'yu alma şansı bulunmuyor.

Katalan ekibinin sezon başında Fenerbahçe'den ayrılıp Feyenoord'a giden Dirk Kuyt ile de ilgilendiği daha önce İspanyol basınında yer almıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz