Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Barcelona önerdi, Galatasaray reddetti

Barcelona Kulübü, Kamerunlu orta saha oyuncusu Alex Song’u sarı kırmızılılara teklif etti. Ancak Prandelli, “Onun bölgesinde Melo var, Song’a ihtiyacımız yok” görüşünü bildirince transfer gerçekleşmedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GALATASARAY NEDEN ALMADI?

Aylardır transferle yatıp kalkan Galatasaray’ın, Barcelona’da forma giyen Alex Song’la da ilgilendiği Türk ve Avrupa medyasında geniş yer bulmuştu. Konu ile ilgili haberlerde, sarı kırmızılıların Kamerunlu orta saha oyuncusunu çok istediği, ancak Barcelona’nın yüksek para talep etmesi nedeniyle transferin gerçekleşmediği ifade edilmişti.
Ancak, olayın aslının öyle olmadığını hurriyet.com.tr ortaya çıkardı…

Dün Monaco’da gerçekleşen Şampiyonlar Ligi kura çekiminde Barcelona Kulübü yöneticileri ile Galatasaray Başkan Ünal Aysal, bir araya geldi. Yapılan futbol sohbeti sırasında Katalan ekibinin yetkilileri, kadroda forma şansı bulamayan Alex Song’u vermeyi teklif etti. Yani, Kamerunlu futbolcunun adı bu şekilde gündeme geldi. Alex Song’u Galatasaray’a teklif eden Barcelona Kulübü idi…

Başkan Aysal zaman geçirmeden bu teklifi teknik direktör Cesare Prandelli’ye iletti. Ancak İtalyan çalıştırıcı, Song’un bölgesinde Felipe Melo’nun yer aldığını hatırlatarak, “Song iyi bir futbolcu ama bizim bir stopere ihtiyacımız var” cevabını verdi.

Ünal Aysal da bunun üzerine Barcelona yetkililerinin Alex Song teklifine olumsuz yanıt verdi. Son olarak şunu da ifade edelim; eğer Galatasaray stoper bölgesine transfer yapamazsa, Song’un adı yeniden gündeme gelebilir.


Bunları da Beğenebilirsiniz