GeriBasketbol Barcelona ile oynamamız çok kolay
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barcelona ile oynamamız çok kolay

Barcelona ile oynamamız çok kolay
refid:15075368 ilişkili resim dosyası

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek Medical Park Trabzonspor'un genel direktörü Doğan Hakyemez, ligde ilk 6 içerisine girecek ve zirveyi zorlayacak bir kadroyu oluşturduklarını söyledi.

Hakyemez, Ayasofya Müzesi'nin bahçesindeki restoranda düzenlediği basın toplantında, geçen sezon birinci lige çıkma yolunda kendilerine destek veren başta kulüp başkanı Saner Ayar ve yönetici Celil Hekimoğlu olmak üzere yetkililere teşekkür etti.

Bu sezon da Vuk Radivojeviç, Michael Wiright, Derrick Obasohan'nın yanı sıra Ersin Görkem, Mutlu Demir ve Evren Büker gibi yerli oyuncuları kadrolarına kattıklarını belirten Hakyemez, takım kaptanlığını geçen sezon aldıkları ABD'li oyuncu Jamison'un yapacağını bildirdi.

Hakyemez, bu yıl öncelikli düşüncelerinin 2,5 milyon dolarlık bir bütçe ile lige ısınmak olduğunu ifade ederek, “Ama ısınmak demek ilk 6 dışı değildi. Ancak Trabzon halkının başarı istemesi, yenilgilerde çok üzülmesi dolayısıyla başkan Ayar'ın isteğiyle bütçe 4,5 milyon dolara yükseltildi. İyi bir kadro kuruldu. Oluşturduğumuz kadro ilk 6 içine girer, zirveyi de zorlar” dedi.

Trabzon'a gelişinde amacının maddi kazanç olmadığını vurgulayan Hakyez, “Benim amacım Anadolu'dan bir takımın birinci lige yükselmesi ve şampiyon olması. Ama Şampiyonluk başarı değil. Benim için başarı Trabzon'dan yetişen oyuncularla bu başarıyı elde etmek. Bunun için özverili ve uzun bir çalışma gerekir. Bunun için buradayım. Altyapı konusunda bu ayın 26'sındaki genel kurula kadar bir şey söylemiyorum. Seçimi bekleyeceğim” ifadelerini kullandı.

SALON SORUNU

Sezon başında Barcelona ile hazırlık maçı oynamayı düşündüklerini anlatan Hakyemez, şöyle devam etti: “Barcelona ile maç yapmamız çok kolay. Çünkü renklerimiz aynı ve çok kolay iletişimimiz var. Ancak şu anda salon yapılıyor. İl Müdürümüze dedim ki, bu salonu kaçında açacaksınız? Ancak net bir tarih alamadık. Barcelona gibi kulüpler önceden programlarını yapıyorlar. Bu nedenle maç oynanamadı.”
Ü
Fenerbahçe ile anlaşan Aydın Örs'ü çok istediğini anlatan Hakyemez, “Örs, bize ihanet falan kesinlikle etmedi. Aydın Örs çok dürüst ve karakterli bir kişiliğe sahiptir. İlk sözünü verdiği kulübe gitmiş ve anlaşmıştır. Biz de hiçbir şey gizli kapılar arkasında olmaz” diye konuştu.

Trabzon'da belediyenin yardımıyla Yeni Mahalle'de yıkılan fuar alanına basketbol sahası kuracaklarını anlatan Hakyemez, pazartesi günü oraya beton döküleceğini ve sahanın altyapı için kullanılacağını kaydetti.

Hakyemez, 1 Ağustos'ta Türk oyuncularla Trabzon'da antrenmanlara başlayacaklarını ve 20 Ağustos'ta da sezon açılışını gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle