GeriFutbol Barcelona, Gilad Şalit'i El Clasico'ya çağırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Barcelona, Gilad Şalit'i El Clasico'ya çağırdı

Barcelona, Gilad Şalit'i El Clasico'ya çağırdı
refid:21576626 ilişkili resim dosyası

İspanya’nın ünlü futbol kulübü Barcelona’nın 5 yıllık esir hayatının ardından geçen sene Hamas tarafından serbest bırakılan İsrailli asker Gilad Şalit’i, 7 Ekim’de oynanacak olan El Clasico’ya davet etmesi büyük tepki yarattı.

Real Madrid ile oynanacak olan zorlu maç öncesi Şalit’e ödül vererek Orta Doğu barışına katkıda bulunmak istediklerini söyleyen kulüp yetkilileri, Arap halklarını ve Müslümanları oldukça kızdırdı.

Barcelona kulübü her ne kadar barış sürecine katkı sağlama arzusunda olduklarını ifade etseler de Filistin Esirler ve Özgürlüğüne Kavuşanlar Bakanı Dr. Ataullah Ebu`s-Sebh bu kararı kınadı.

Barcelona gibi köklü bir kulübün Gilad Şalit gibi birini ödül için nasıl sahasına davet edebildiğini soran Ebu`s-Sebh, kulübün Filistinli esirlerin işgal zindanlarında çektiği acıları ve işkenceleri görmezden gelmemesi gerektiğini ifade etti. 

Sebh ayrıca, spor kulüplerini ve tüm duyarlı insanları Barcelona futbol kulübünü protesto yağmuruna tutmaya ve kararından vazgeçmediği takdirde ise boykot etmeye çağırdı.

1076 Filistinli karşılığında serbest kalan Gilad Shalit, geçtiğimiz yıldan bu yana İsrail’in büyük bir projesi haline geldi. Shalit, NBA maçlarında da boy göstermiş ve İsrail’in PR çalışmalarında ilk sırayı almayı başarmıştı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle